DJI Mavic Air Tanıtıldı

Haberler

DJI firması New York’ta düzenlediği etkinlikte yeni drone’u Mavic Air’i tanıttı. Detaylar haberimizde.

PTT Drone İle Kargo Teslimatı Yapacak

Haberler

PTT 2018 yılından itibaren kargo teslimatlarını drone ile yapmayı planlıyor. Detaylar haberimizde.

Katlanabilen Uçan Kamera: Hover Camera

Haberler

Hover Camera sizi takip ederek kaliteli fotoğraf ve video çekmenize olanak sağlıyor. Oldukça portatif ve güvenli olan Hover Camera ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Google İki Ayaklı Yeni Robotunu Tanıttı

Haberler

Google’ın robotik teknolojiler konusunda çalışmalar yaptığı biliniyordu. Firma bu kez iki ayaklı yeni Schaft robotunu tanıttı.

Google Güneş Enerjili Drone İle 5G İnternet Sağlamayı Test Ediyor

Haberler

Arama motoru ve internet devi Google, New Mexico’da bulunan uzay üssünde 4G’den tam 40 kat daha hızlı internet sağlayacak olan 5G teknolojisini drone’lar aracılığıyla dağıtmak için testlere devam ediyor.

Türkiye’de Drone’lara Kayıt Zorunluluğu Geldi

Haberler

Drone kullanımı her geçen gün artarken, birçok ülkede olan kayıt zorunluluğu ülkemize de geldi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Drone ve İHA’ları kayıt altına alacak genelgeyi yayınladı.

Dünya’ya Göktaşı Düştü

Haberler

4.5 milyar yaşındaki göktaşı geçtiğimiz günlerde atmosferimizden geçerek Avustralya’ya düştü. Bilim insanları bu taşı bulmayı başardılar ve incelemelere başladılar.

Qualcomm’dan Drone’lara Özel İşlemci: Snapdragon Flight

Haberler

Qualcomm, Snapdragon Flight adını alan ve CES 2016‘da daha detaylı olarak tanıtılması beklenen drone işlemcisiyle ilgili ilk tanıtım videosunu yayınladı.

Geleceğin Sürücüsüz Otomobili: Etos

Haberler

Rinspeed’in geliştirdiği Etos, sürücüsüz kullanım özelliğinin yanı sıra üzerinde bulunan drone sayesinde çekim yapabiliyor. Etos geleceğin teknolojilerini üzerinde barındırıyor.

Drone Avcısı Polis Drone Geliyor

Haberler

Tokyo yönetimi, gizlilik ve güvenlik alanında tehdit unsuru yaratmaya başlayan drone’lar ile baş etmek için polis drone kullanmaya başladığını açıkladı.

Yeni Kişisel Hava Aracı: Snowstorm

Haberler

Singapur’da bulunan National University of Singapore’da 8 mühendislik öğrencisi bir araya gelerek akademik çatı altında Singapur’un ilk kişisel uçuş aracını geliştirdi.

Su Altında Gidebilen Drone Geliyor

Haberler

Amerika’lı geliştiriciler havada gidebilen insansız hava araçlarından sonra şimdi de su altında gidebilen drone geliştiriyorlar. İnsansız su altı aracının tüm detayları haberimizde.

Sony Drone Üretecek

Haberler

Görüntü sensörleri ile büyük başarı elde eden Sony, bu alandaki başarısını Aerosense isimli Drone şirketi ile güçlendirecek. Sony’nin yeni şirketi Aerosense ile ilgili tüm detaylar haberimizde.
Copyright © 2019 Celal Yurtcu – Teknolojiye dair ne varsa. Her hakkı saklıdır.
cinsel sohbet bedava bahis bets10