WordPress I Like This Eklentisi

Wordpress

I Like This eklentisi ile yazılarınızın ziyaretçileriniz tarafından beğenilmesini sağlayabilirsiniz. Yazının daha önce kaç kez beğenildiğini diğer ziyaretçilere gösteren bu yeni eklenti, benzerlerinden daha kullanışlı bir yapıya sahip.

WordPress 2.9 Yayınlandı

Wordpress

Wordpress 2.9 kararlı sürümü carmen adı altında nihayet yayınlandı.

WordPress 2.8.6 sürümü yayınlandı

Wordpress

Wordpress mühendisleri 2 yeni açık tespit etmişler ve yeni versiyon güncellemesini yayınlamışlar. Tespit edilen güvenlik açıklarından birisi kayıtlı üyelerden kaynaklanıyor.

WordPress 2.9 İnceleme

Wordpress

Wordpress beta programına katıldım ve şu anda geliştirilmekte olan wordpress sürümünü inceledim. Göze çarpan bazı önemli özellikler var, bu özellikleri sizlerle paylaşmak istedim.

WordPress’te linklerden #more ifadesini kaldırmak

Wordpress

Wordpress kullanan birçok blogda bağlantıların sonunda #more ifadesi var. Bağlantının sonuna eklenen #more tagı bazı durumlarda bize sorun çıkarabilir. Bunun nedeni, aynı yazı için ard arda farklı bağlantılar vermiş oluruz ve bu durum Google tarafından pek hoş karşılanmıyor.

WordPress category ve tag yazılarını değiştirmek

Wordpress

Wordpress bloglarda herhangi bir yazı kategorisine tıklandığında www.site.com/category/wordpress şeklinde permalik görülür. Etiketlere tıklandığında ise permalink www.site.com/tag/php şeklindedir. Burada gözüken category ve tag yazılarını kategori ve etiket olarak değiştireceğiz:

WordPress önceki yazı ve sonraki yazı

Wordpress

Wordpress’te bir yazıya tıkladıktan sonra açılan sayfada yazının bittiği kısımda Önceki ve Sonraki yazının linklerini yazının isimleriyle gösterebiliriz.

WordPress 2.8.5 sürümü yayınlandı

Wordpress

Wordpress’te uzun bir süredir bilinen MySQL injection açığı vardı ve bu açığı wordpress ekibi güncelleyip 2.8.5 sürümünü duyurdu. 2.8.4 ve öncesindeki sürümlerde bulunan ve uzaktan bir saldırganın kod çalıştırması ve admin yetkisine sahip bir kullanıcı hesabı oluşturmasına olanak sağlıyordu.

WordPress’te linkleri html yapmak

Wordpress

Bazı sitelerde görmüşsünüzdür, adres satırında http://www.siteadi.com/makale.html şeklinde görünen adresler. İşte bu, seo diye bilinen ve .htaccess yardımıyla yapılan bir nevi optimizasyon işlemidir.

WordPress ve MySQL performansını artırın

Wordpress

Merhaba, Wordpress performansını artırmak için bazı yöntemler mevcut. Ben burada işe yaradığını bildiğim yöntemleri bir araya topladım. Sadece bu makalede yazılanları uygulayarak sitenizin performansını hatrı sayılır biçimde artırabilirsiniz.
eskişehir haber | instagram takipçi satın al


Copyright © 2018 Celal Yurtcu – Teknolojiye dair ne varsa. Her hakkı saklıdır.