PTT Drone İle Kargo Teslimatı Yapacak

PTT 2018 yılından itibaren kargo teslimatlarını drone ile yapmayı planlıyor. Detaylar haberimizde.

PTT yetkilileri Uluslararası E-Ticaret Konferansı‘nda gelecek ile ilgili yaptıkları açıklamalarda, 2018 yılından itibaren drone ile kargo teslimatı yapılacağını duyurdu.

Antalya’da gerçekleşen PTT ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı‘nın birlikte düzenledikleri Uluslararası E-Ticaret Konferansı’nda PTT tarafından önemli açıklamalar yapıldı. PTT’nin 2018 yılından itibaren drone ile kargo teslimatının yapılacağı duyuruldu. Ülkemizin en köklü firmalarından olan PTT’nin adı bu alanda Amazon, Alibaba, DHL ve UPS gibi şirketlerle beraber anılacak.

Drone ile teslimat yapılması fikrine sıcak bakılmasının en büyük nedenlerinden birisi de Türkiye‘nin coğrafi yapısının bazı alanlarda kara yolu ile teslimatı zorlaştırıyor olması. Ayrıca nüfus yoğunluğunun fazla olduğu şehir merkezlerine teslimatlar bu şekilde çok daha hızlı ve kolay yapılabilecek.

Son 3 – 4 yıldır drone teknolojisinin hayatımızın merkezine geçeceğine yönelik öngörülerin de bu karar ile ne kadar haklılık payına sahip olduğunu bir kez daha öğrenmiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.