okey oyna

Google İki Ayaklı Yeni Robotunu Tanıttı

Google’ın robotik teknolojiler konusunda çalışmalar yaptığı biliniyordu. Firma bu kez iki ayaklı yeni Schaft robotunu tanıttı.

google-robot-schaft

Google uzun bir süredir robotik teknolojiler kapsamında çalışmalar yürütüyordu. Bu süreçte Boston Dynamics, Redwood Politics, Industrial Perception, Meka Robotics, Holomini ve Bot & Dolly firmalarıyla işbirliği içerisine de girmişti.

Android Authority‘de yer alan haberde firma şimdi de Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Yeni Ekonomi Zirvesi’nde iki ayaklı robot çözümünü tanıttı.

Tuhaf bir yürüyüş ve ürkütücü bir görüntüye sahip olan robot, izleyici yorumlarına bakıldığında şirketin başarısız robot projelerinden biri daha olacak gibi gözüküyor.

Robotun iki ayak üzerinde yürümesinin haricinde, kargo taşımacılığında kullanılacak bir taşıma kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

Robot, gıda plakaları gibi küçük ve hafif maddelerin taşımacılığını gerçekleştirebiliyor. Tuhaf görüntüsünü oluşturan ayaklarının denge ağırlık merkezi yaratarak, sağlam bir robot deneyimi sunacağı ifade ediliyor.

Nitekim Google, bir süre önce satın aldığı Boston Dynamics Robotları’nın satışını gerçekleştireceğini açıklamıştı.

Google, mobil, sürücüsüz otomobil, drone vb. farklı alanlarda çalışmalarda bulunmaya devam ediyor. “Ne yaparsan yap, en iyisini yap” sözü kapsamında, birden fazla alanda uzman olmanın zorluğu konusunda Google’dan tavsiye almak gerekir. Yeni robotun tanıtımı filmini aşağıda izleyebilirsiniz.

 309 defa okundu

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir