DJI firması New York‘ta düzenlediği etkinlikte yeni drone‘u Mavic Air‘i tanıttı. Cihazın tüm detayları, çıkış tarihi ve satış fiyatı haberimizde.

DJI Mavic Air Teknik Özellikleri

DJI Mavic Air en ucuz model olan Spark ile en profesyonel model olan Mavic Pro arasına konumlandırılan cihaz boyutları ile oldukça dikkat çekiyor.

Her 2 drone modelinin karışımı olan cihaz diğer modellerle benzer şekilde katlanabilir yapıda üretilmiş. Taşınabilirlik konusunda büyük bir avantaj sunan drone Mavic Pro’dan yüzde 41 daha hafif.

Cihazın özellikleri Spark’ın yetersiz kaldığını düşünenlerin tercih ettiği Pro’ya daha yakın. Bazı konularda ise daha iyi. Mavic Air’de 12 megapiksel çözünürlüğünde f2.8 diyafram açıklığına sahip 1/2.3 inçlik bir kamera bulunuyor.

4K çözünürlükte 30 fps Full HD çözünürlükte ise 120 fps video çekimi yapabilen drone saatte yaklaşık 68 km hıza ulaşabiliyor. Saatte 22 kilometre hızla esen rüzgarlara dayanabilen cihaz yeni anten tasarımı ile 4 km menzil sunuyor.

12 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebilen Mavic Air ısınmaya karşı yeni bir havalandırma sistemine sahip. Ayrıca 3 farklı tarafta yer alan sensörlerle büyük oranda kazaların önüne geçen ve engellerin yanından geçebilen drone tam dolu pille yaklaşık 21 dakika havada kalabiliyor.

8 GB dahili hafızaya sahip olan cihaz yazılımsal yetenekleri ile ön plana çıkıyor. Yeni çekim modu sayesinde drone ile 32 megapiksel çözünürlüğünde panorama fotoğraf çekilebiliyor.

Boomerang ve Asteroid gibi yenilikçi çekim modlarına sahip olan drone beyaz, siyah ve kırmızı olarak 3 farklı renk seçeneği sunuyor.

DJI Mavic Air Çıkış Tarihi

Drone için ilk teslimatlar 28 Ocak’ta yapılacak.

DJI Mavic Air Fiyatı

Cihazın satış fiyatı 799 dolar.