Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Windows 10 işletim sisteminde güvenli mod’u açmak için yapılması gerekenleri sizler için derledik.

Devamı »

Windows 7 USB kurulumu

Popüler işletim sistemi Windows 7’ye geçmek isteyen notebook veya netbook kullanıcıları bazı sorunlarla karşılaştı. Bu sorun sistemlerinde DVD okuyucu olmamasıydı. Microsoft geç de olsa bu soruna el attı.

Devamı »

USB flash belleklerin NTFS olarak biçimlendirilmesi

Flash bellek kullananlar farketmişlerdir, biçimlendirme ekranında varsayılan olarak Fat32 dosya sistemi vardır ve NTFS dosya sistemi seçim kutusunda yoktur. Basit birkaç işlem yaptıktan sonra Flash belleğinizi NTFS dosya sistemi olarak biçimlendirebilirsiniz.

Devamı »

FAT16 veya FAT32 birimleri NTFS dosya sistemine dönüştürme

Kullandığınız dosya sistemi fat16 veya fat32. Windows’u yeniden kurulum yapmadan NTFS’in performans ve güvenlik gibi ek özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak basit birkaç komut yardımıyla dosya sisteminizi NTFS’e dönüştürebilirsiniz.

Devamı »

Bilgisayar açılışında NumLock otomatik açılsın

Bilgisayarınızı açtınız, parola giriş ekranı geldi ama her windows açılışında önce NumLock tuşuna basıp aktif etmek daha sonra şifreyi girmek, yada parola kullanmıyorsanız bile windows açıldıktan sonra rakamları kullanmak istediğinizde yine öncelikle NumLock tuşuna basmanız gerekecektir.

Devamı »

Windows Server 2008 için dil değişikliği

Microsoft tarafından dağıtılan CAB dosyaları ile Windows Server 2008 işletim sisteminin kullanıcı arabirimini değiştirmek mümkün.

Devamı »

Araçlar menüsünde Klasör seçenekleri görünmüyor

Eğer sistem yöneticiniz bir kısıtlama olarak Klasör Seçenekleri’ni explorer’dan gizlediyse veya bilgisayarınızdaki bir virüsden dolayı böyle bir sorun ile karşılaştıysanız çözümü gayet basit.

Devamı »