Katlanabilen Uçan Kamera: Hover Camera

Hover Camera sizi takip ederek kaliteli fotoğraf ve video çekmenize olanak sağlıyor. Oldukça portatif ve güvenli olan Hover Camera ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

hover-camera

Drone teknolojisine yeni bir soluk getiren Hover Camera, portatifliği ve güvenli tasarımı ile oldukça dikkat çekiyor. Zero Zero Robotics’in elinden çıkan yeni cihaz hedefe odaklanarak güvenli bir şekilde uçarken kaliteli fotoğraf ve video çekebiliyor.

Hover Camera’nın en ilginç kısmı ise karbon fiber dış iskelete sahip olması. Bu sayede cihazı çalışır haldeyken bile zarar görmeden tutabileceksiniz. Katlanabilen drone sadece 238 gram ağırlığında. Çantanızda zarar görmeden kolayca taşıyabileceksiniz.

Yapay zeka kısmında Qualcomm’un Snapdragon Flight platformundan yararlanan Hover Camera, tek şarj ile 8 dakika uçuş yapabiliyor. Cihazın üst kısmında yer alan batarya pratik bir şekilde değiştirilebiliyor.

13 megapiksel kamerası ile 4K video çekebilmek mümkün. Cihazda gece çekimleri için flaşta mevcut. Hover Camera’nın alt tarafında da dengeyi sağlamak adına 3 megapiksellik bir kamera yer alıyor. Şirketin CEO’su MQ Wang’ın açıklamasına göre yüksek donanımlı bir akıllı telefon ile eşdeğer kaliteye sahip çekimler yapılabiliyor.

Hover Camera herhangi bir kontrol kumandası ile kullanılmıyor. Cihazı kontrol etmek için mobil uygulamasını kullanmanız gerekiyor. WiFi ile bağlanacağınız cihazın kontrolü de oldukça basit. Kendinizi tanıttıktan sonra Hover Camera sizi takip etmeye başlayacaktır. Uygulama sayesinde yaptığınız çekimleri canlı yayınlarda kullanabileceksiniz.

Hover Camera’nın 32 GB hafızası ve micro-USB 3.0 Type B kablosu ile kolayca fotoğraf ve videoları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Cihazın fiyatı henüz kesinleşmese de 600 dolar civarında olacağı söyleniyor. Bu yaz cihazın piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir