Sony Xperia XZ Premium Rosso Duyuruldu

Japon akıllı telefon üreticisi Sony, Xperia XZ Premium modelini güncelleyerek kırmızı renk ile karşımıza çıkardı.

Devamı »

Sony Xperia XZ Tanıtıldı

Sony’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi Xperia XZ tanıtıldı. Cihazın tüm detayları, çıkış tarihi ve satış fiyatı haberimizde.

Devamı »

Bilim İnsanları Yapay Kas Üretti

Japon bilim insanları, gelecek süreçte var olması için çalışmalar sürdürülen Android robotlara yönelik sentetik kas üretti.

Devamı »

Sony Xperia E5 Tanıtıldı

Sony, Xperia E5 modelini duyurdu. Xperia X serisine benzer bir tasarıma sahip olan Xperia E5’in tüm detayları ve satış fiyatı haberimizde.

Devamı »

Çevreci Telefonlar Geliyor

Çevreci otomobil ve çevreci eşya gibi çözümlerden sonra teknoloji dünyası şimdi de çevreci telefonlarla tanışacak. Çevreci telefon çözümleri ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Devamı »

Toshiba’dan Hafıza Kartı İle Bütünleşik WiFi Adaptörü

Muhasebe bilançosu ve ardından bölüm satışlarına paralel olarak zor günler geçiren Toshiba, yeni çözümü olan hafıza kartı ile bütünleşik WiFi adaptörünü piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Devamı »

Bilim İnsanları Retina Hücresi Üretti

Kök hücre çalışmalarının başarılarına bir yenisi daha eklendi. Japon bilim insanları, laboratuvar ortamında retina hücresi üretmeyi başardı.

Devamı »

Huawei 5G Testinde 3.6 Gbps Hıza Ulaştığını Açıkladı

Son zamanlarda oldukça hız kazanan 5G çalışmalarında Çin’li telefon üreticisi Huawei doğal koşullardaki ilk testi gerçekleştirdi. 5G’nin ilk geniş ölçekli alan testlerinin sonuçları haberimizde.

Devamı »

Sharp Dünyanın İlk 8K TV’sini Satışa Sunuyor

Japon elektronik devi Sharp, ilk ticari 8K ekranlı televizyonu üretti. Sınırları zorlayan yeni TV’nin satışa çıkacağı tarih ve fiyatı haberimizde.

Devamı »

Dizüstü Bilgisayar Boyutunda Yeni Ulaşım Aracı: WalkCar

Japon bir mühendis dizüstü bilgisayar boyutunda yepyeni bir kişisel ulaşım aracı icat etti. Küçük boyutu ve hafifliği ile pratik kullanım imkanı sağlayan WalkCar isimli yeni ulaşım aracı ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Devamı »

Japonya’da Dünyanın En Güçlü Lazeri Ateşlendi

Japonya’daki Osaka Üniversitesi’nde lazerler üzerine çalışmalar yürüten ekip, dünyanın en güçlü lazerini ateşlemeyi başardı.

Devamı »

Sony Drone Üretecek

Görüntü sensörleri ile büyük başarı elde eden Sony, bu alandaki başarısını Aerosense isimli Drone şirketi ile güçlendirecek. Sony’nin yeni şirketi Aerosense ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Devamı »