Çevreci Telefonlar Geliyor

Çevreci otomobil ve çevreci eşya gibi çözümlerden sonra teknoloji dünyası şimdi de çevreci telefonlarla tanışacak. Çevreci telefon çözümleri ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

o2-telefon

Tükenen yenilenemeyen enerji kaynakları ile çalışan akıllı telefon teknolojilerinin sahnede yer aldığı günümüzde, sürdürebilir enerji açısında çevreci telefonlara ihtiyaç vardı.

Uzmanlar elektrik harici, alternatif yenilenebilir bir enerji kaynağıyla çalışabilen çevreci telefon üretimi konusunda harekete geçtiler.

Engadget’ta yer alan bir habere göre çevreci çözümler konusunda projelere yer veren Inhabitat, yakın gelecekte insanlık çevreci telefon teknolojileri ile tanışabileceğini belirtiyor.

Pil ömrü başta olmak üzere elektrik beraberinde işlev gören tüm uygulamalara bir alternatif olarak üretilecek çevreci telefonlar adında anlaşılacağı üzere, yalnızca doğal enerji kaynakları ile çalışacaklar.

Başta güneş olmak üzere, vereceği uygulamanın amacına göre diğer yenilenebilir doğal enerji kaynaklarından üretilecek telefonlar, radyasyon gibi zararlı ışınların insan sağlığına olan etkisini de asgari düzeye indirecekler.

Gelecekte hayatlarımızda yer alması beklenen birkaç çevreci telefon modelleri aşağıda.

Fairphone 2

Fairphone adlı markanın üretimini gerçekleştirmeyi planladığı Fairphone 2 ile telefon ekranında hiçbir şekilde çatlak, hasar vb. sorunlarla karşılaşmayacaksınız.

O2

İngiltere’nin en büyük GSM operatörlerinden biri olan O2 tarafından üretilecek cihaz, Londra’daki Rugby sahası Twickenham Stadyumu’nda toplanan cep telefonu ve cam parçalarından yapıldı. Geri dönüşümlü telefon olarak kullanıcılara en yakın zamanda sunulması planlanan telefon, tasarımı ile dikkat çekiyor.

Nokia CU

Nokia’nın uzun süredir çevreci teknolojiler kapsamında çalışmalarda bulunduğu biliniyordu. E-Cu adlı çözüm ise sahip olduğu bakır derisi ile insanın vücut sıcaklığına adapte olma amacını taşıyor. Bu sayede cihaz otomatik olarak şarj oluyor. Nokia’nın bu çözümünün deyim yerindeyse çok tutacağını söyleyebiliriz.

Delta V

İlk bağımsız enerjili akıllı telefon parolası ile yola çıkan Delta V cihazı, herhangi alternatif bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan kendi enerjisini üretmeyi hedefliyor.

Su Geçirmez Telefon

Japon Telekom firması KDDI ile Kyocera ortaklığına hazırlanan cihaz su geçirmeyen özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Cihaz 465 dolar satış fiyatı ile Japonya’da satılıyor.

ZTE Ecomobius

ZTE firması tarafından üretilen Ecomobius cihazı şeffaf tasarımı ile dikkat çekiyor. Şeffaf tasarımından kastımız ise telefonun iç organlarını gösterir nitelikte olmasından ileri geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir