Japon akıllı telefon üreticisi Sony, Xperia XZ Premium modelini güncelleyerek kırmızı renk ile karşımıza çıkardı. Sony Xperia XZ Premium Rosso‘nun tüm detayları haberimizde.

Geçen sene Apple’ın iPhone 7 serisi için piyasaya sunduğu kırmızı renk seçeneği bu kez Sony ile karşımıza çıktı. Apple’ın Product Red serisinde piyasaya çıkan kırmızı renkli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus üretimden kaldırılmış ve iPhone 8‘ler için bu seçenek sunulmamıştı.

Sony ise Xperia XZ Premium modelini güncelleyerek yeni renk seçeneği ile piyasaya sundu. Öncelikle Asya pazarında satışa sunulacağı belirtilen kırmızı renkli modelin Avrupa’da da satışa sunulacağı açıklandı.

Sony Xperia XZ Premium Rosso Teknik Özellikleri

Türkiye‘de 2.800 TL fiyat ile satışta olan Xperia XZ Premium dünyanın ilk 4K HDR ekranına sahip akıllı telefon. Snapdragon 835 işlemcinin yer aldığı cihazda 64 GB dahili depolama alanı, 4 GB RAM, 3.230 mAh batarya, 19 MP arka ve 13 MP ön kamera mevcut.

Ülkemizde derin deniz siyahı ve parlak krom renk seçenekleri bulunan Sony Xperia XZ Premium Rosso renk seçeneğinin Türkiye’de gelip gelmeyeceği şimdilik belli değil.