NASA Mars’ta Kurumuş Vaha Keşfetti

Bilim

NASA’lı bilim insanları Mars’ta kurumuş vaha keşfetti. Detaylar haberimizde.

NASA Mars’a Helikopter Gönderecek

Haberler

NASA Mars’a helikopter göndermek için çalışmalara devam ediyor. Detaylar haberimizde.

SpaceX ve HP Birlikte Uzaya Çıkıyor

Haberler

Uzay haberleri ile adını sık sık duyduğumuz SpaceX ve bilgisayar üreticisi HP uzay görevi için işbirliği içindeler.

Uzayın Keşfinde Devrim Yaratacak Motor

Haberler

Yakıta ihtiyaç duymadan uzay keşfini mümkün kılmayı vaat eden elektromanyetik itişli sürücüler için çalışmalar hızlandırıldı. İmkansız denilen sürücüler gerçek olacak mı?

Güneş Sistemi Dışında İlk Kez Su Bulutu Keşfedildi

Haberler

Bilim insanları Güneş Sistemi dışında Dünyadan yaklaşık olarak 7.2 ışık yılı uzaklıkta bulunan soğuk kahverengi cüce yıldızda su bulutlarının varlığını tespit ettiler.

NASA İnsansı Robotları Mars’a Gönderiyor

Haberler

NASA, Mars’a yönelik gerçekleştirilecek görevde insansı robotları kullanmayı planlıyor. Detaylar haberimizde.

SpaceX İlk Mars Görevinin Tarihini Açıkladı

Haberler

Mars görevi üzerinde uzun zamandır planlar yapan özel uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, Red Dragon (Kızıl Ejderha) isimli uzay aracı ile 2018 yılının başlarında ilk Mars yolcuğunu gerçekleştireceğini açıkladı.

Lockheed Martin Şirketi Uzaya Okul Gezisi Düzenleyecek

Haberler

Lockheed Martin şirketinin gelecek süreçte uzayda gerçekleştirmeyi planladığı proje ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Çocukların bu seferki okul gezisi uzayda olacak.

NASA İle Microsoft’tan Uzay Hologramı

Haberler

NASA ile Microsoft, insanların kendilerini uzayda hissetmelerini sağlıyor. Yeni teknoloji ile muhtemelen hayatınız boyunca bulunamayacağınız uzay deneyimini yaşamaya hazır olun.

ExoMars Mars’ta Yaşam Bulmaya Gidiyor

Haberler

NASA’dan sonra şimdi de Avrupa Uzay Ajansı Mars yolunda. ESA’nın Mars’ta yaşam aramak için tasarlanan aracı ExoMars, yolculuğuna çıkmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Plüton’da Su Kalıntıları Bulundu

Haberler

New Horizons’ın gönderdiği Plüton görselleri analiz edilmeye ve çıkarımlar yapılmaya devam ediliyor. Son olarak NASA, Plüton üzerinde su kalıntıları olduğu bilgisini aktardı.

Dünya’ya Göktaşı Düştü

Haberler

4.5 milyar yaşındaki göktaşı geçtiğimiz günlerde atmosferimizden geçerek Avustralya’ya düştü. Bilim insanları bu taşı bulmayı başardılar ve incelemelere başladılar.

NASA’dan Gizemli Mars Keşfi

Haberler

Mars yüzeyindeki araştırmalarına devam eden NASA robotu Curiosity, Mars yüzeyi hakkında gizemli bir keşifte bulundu. Yeni keşif ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Mars Bir Zamanlar Dünya Gibiydi

Haberler

NASA’nın Mars ile ilgili çalışmalarına yeni sonuçlar eklenmeye devam ediyor. Son gelen sonuç ise Mars’ın bir zamanlar Dünya gibi bir gezegen olduğu.

Mars’a Nükleer Bomba Atılacak

Haberler

SpaceX’in yürüttüğü Mars projesi için çok ilginç bir çalışma hayata geçirilecek. NASA’dan önce kızıl gezegene varmayı hedefleyen SpaceX, Mars’ta nükleer bomba patlatmayı planlıyor.
Copyright © 2019 Celal Yurtcu – Teknolojiye dair ne varsa. Her hakkı saklıdır.