USB flash belleklerin NTFS olarak biçimlendirilmesi

Flash bellek kullananlar farketmişlerdir, biçimlendirme ekranında varsayılan olarak Fat32 dosya sistemi vardır ve NTFS dosya sistemi seçim kutusunda yoktur. Basit birkaç işlem yaptıktan sonra Flash belleğinizi NTFS dosya sistemi olarak biçimlendirebilirsiniz.

flash-bellek-ntfs-bicimlendirme

FAT32‘den NTFS‘ye dönüşüm için küçük bir ayar yapmak gerekiyor, Aygıt Yöneticisi‘nden.

Aygıt Yöneticisi’ni açarak disk sürücülerinin olduğu bölüme geliyoruz ve NTFS olarak biçimlendirmek istediğimiz flash belleğimizi sağ tıklayarak Özellikler sekmesine erişiyoruz.

flash-bellek-ntfs-bicimlendirme-2

Açılan pencerede İlkeler sekmesini tıklayarak Yazma önbelleği ve Güvenli Kaldırma özelliğini Performans için en iyi duruma getir olarak değiştiriyoruz.

flash-bellek-ntfs-bicimlendirme-3

Flash belleği Performans için en iyi duruma getir özelliğiyle kullandığımızda (NTFS olarak biçimlendirirseniz), belleğin bilgisayarla bağlantısını kesmeden önce görev çubuğundaki Donanımı güvenle kaldır özelliğini kullanmanız yararınıza olacaktır. Çünkü bu özellikle kullanılan diske işletim sistemi sizin kullanmadığınız anlarda bile erişerek dosyaları önbellekliyor ve performansı arttırıyor.Donanımı güvenle kaldır butonunu kullanmadığınız durumlarda veri kaybı yaşayabilirsiniz. Çabuk uzaklaştırma için en iyi duruma getir modunda (Yani FAT32 dosya sistemiyle) kullanmanız durumunda ise böyle bir ihtiyaç söz konusu değil. Diski direkt olarak sistemden uzaklaştırabilirsiniz.

Son aşama olarak ise Bilgisayarım ‘dan diskimizi sağ tıklayarak biçimlendir diyoruz ve açılan biçimlendirme penceresinde dosya sistemi olarak NTFS‘yi seçerek biçimlendirme işlemini yapıyoruz.

flash-bellek-ntfs-bicimlendirme-4

Bu işlemlerden sonra Flash belleğinizi yuvasından çıkartıp tekrar taktığınızda Biçimlendirme ekranında NTFS aktif olacaktır.

Artık FAT32‘nin kısıtlamalarından kurtulmuş olduk, bilindiği gibi FAT32 dosya sistemine sahip Flash bellekte tek dosya boyutu 4 GB‘tan fazla olamıyor.

139 Yorum

 1. hocam daha kolay bır yol gstyereyoö
  baslat calıstır cmd enter
  usb surucusu k: olsun
  convert k: /fs:ntfs
  bu da işi çok kolay bır sekılde gorur ..
  yukarıda gormedım boyle acıklama ondan yazdım ..

 2. çok teşekkürler çok işime yaradı 8,803 gb lik filmi flaşa atmam lazımdı çok teşekkürler :)

 3. Ankara Evden Eve Nakliyat

  Değerli işveren ve çok kıymetli müşterilerimiz; Deha Nakliyat Gurubu 2016 yılında da Türkiye Nakliyat Sektöründe en önemli oyunculardan ve Türkiye’nin en itibarlı nakliyat kuruluşlarından biri olmayı sürdürdü. 16 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin Nakliyeci ’si olmanın verdiği sorumluluklarla, sektörümüzün ilerlemesi, gelişmesi ve siz değerli müşterilerimizin daha kaliteli bir hizmet almasını sağlamak için çalışıyoruz. Çünkü ülkemiz insanlarının her zaman her şeyin en iyisine layık olduğuna inanıyor ve ihtiyaç duydukları hizmetlerde kaliteyi ve güveni bulmalarını amaçlıyoruz. Bu amaçla nakliyat sektöründe lider nakliyat firmaları arasında bulunan kuruluşumuz her zaman kalite, güven ve tam zamanlı nakliyat işlemleri sunmaktadır.

  Deha Nakliyat Firması olarak 2016 yılında ortaya koyduğumuz başarılı sonuçlara katkılarından dolayı tüm çalışanlarımıza, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa Şubelerimizdeki tüm ortaklarımıza ve bizi tercih etmelerinden dolayı çok değerli müşterilerimize teşekkür ediyorum. Türkiye’nin Nakliyeci ‘si olmakla gurur duyuyoruz.

  Firmamız 2001 tarihinde Ankara İlimizde evden eve nakliyat firması olarak kurulmuştur. Sektör içerisindeki açıkları doldurmayı, güvene dayalı kaliteli hizmet sunma anlayışıyla kısa sürede büyüyerek lider firmalar arasına girmeyi başarmıştır. Kurulduğumuz günkü heyecanla ilke ve hedeflerimizden hiç sapmadan sektörümüz olan evden eve nakliyat hizmetinde yeniliklerimizle fark yaratmışızdır. Uzun yıllara dayanan tecrübemizle, siz değerli müşterilerimizi kaliteli ve güvenli hizmetle buluşturmaktayız.

 4. Keçiören Evden Eve Nakliyat

  Evden eve nakliyat işlemi gerçekleştirmek daima müşterilerimizin aklında yorucu bir problem olarak yer alır. Taşınacak eşyaların zarar görmeden ambalajlanması ve eşyaların gideceği yeni adrese yerleştirme işleminin yapılması kuşkusuz ki zor bir iştir.

 5. Ankara Küçük Kamyonet Nakliye Fiyatları

  Küçük kamyonet nakliye fiyatları belirlenirken siz müşterilerimizin bu hizmete duyduğunuz ihtiyacın detayları önemlidir. Ankara küçük kamyonet nakliye fiyatları belirlenirken şu konular göz önüne alınarak belirlenir.

 6. Hatay evden eve nakliyat firmaları arasında öne çıkan hizmetlerimiz uzman personel ve müşteri memnuniyetine gösterdiğimiz hassasiyetten kaynaklanan önceliğimiz başarının yolunu açmaktadır. Bir çok taşımacılık firmaları aynı hizmeti vermelerine rağmen başarılı sonuçlar özel ekipmanların sağlanması ile sağlanabilecektir. Antakya evden eve taşımacılık iş için özel olarak üretilen ve tasarlanan uygun araçlarımız hizmeti sunmayı son derece kolaylaştırmaktadır. Hatay ili ve bütün şehirleri kapsayan büro ve ev taşıma hizmeti için firmamız ile iletişime geçmeden kesinlikle karar vermeyiniz. İstediğiniz zaman ve ekonomik maliyet ile sizlere en iyi sonuçları sunmayı garanti ediyoruz.

 7. Ankara Ofis, Büro ve İşyeri Taşıma

  Ankara ofis, büro ve işyeri eşyası taşıma hizmeti oldukça zor ve bir o kadarda özen gösterilmesi gereken bir iştir. Buralarda bulunan eşya ve belgelerin işiniz için önemli olması bizler içinde çok önemlidir. Ankara ofis eşyası taşıma, Ankara işyeri eşyası taşıma, Ankara büro eşyası taşıma hakkında bilgi almak ve ücretsiz ekspertiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 8. İkitelli nakliyat, ikitelli nakliyeci, ikitelli ucuz nakliyat, ikitelli nakliyat ambarı, ikitelli taşıma firması, ikitelli şehir içi nakliyat, istanbul ankara nakliyat

 9. İnsan kendisini geliştirmek, olaylara karşı olan bakış açısını değiştirmek, farklı perspektiften bakabilmek için kendisiyle zıt düşüncede ve farklı yaşam tarzlarına sahip olan insanlarla da sohbet etmeyi bilmelidir. Eğer her yeni fikre, düşünceye karşı çıkıp, önyargılı yaklaşım gösterip dinleme tenezzülünde dahi bulunmaz ise asıl saygısızlığı ve haksızlığı karşı tarafa değil kendisine etmiş olur. Her yeni insanın kendimize katacağı yönleri olduğunu düşünür bu şekilde iletişim kurma taraftarı olur ve muhabbet edersek işte o zaman gelişebiliriz. Hoşgörü kazanmanın, tahammül sahibi bir insan olmanın başında da yine sohbet etmek iletişim kurmak gelmektedir.

 10. ne alakası var ya
  wındows on artık her usb yı partitionlara ayırabılıyor bosuna macera aramayın

 11. Sincan asansörlü nakliyat hizmetimiz sayesinde taşınma çok daha kısa sürede tamamlanacağı gibi aynı zamanda eşyalarınız güvenli bir şekilde taşınmış olacaktır. Yük asansörlerimiz portatif olmakla birlikte kurulum için müsait olan her yerden hizmet verilebilir.

  http://www.ankarasincannakliyat.com/

 12. online deneme sınavı platformu ile 5,6,7 ve 8.Sınıf online deneme sınavı burada, online deneme sınavı Meb müfredatına uygundur.

 13. ya artık her usb bellek ntfs uyumlu kaldırın su sacma yorumlarınız artık.

 14. Evden Eve Nakliyat hizmetini sizlere sunmakta olan firmamız Kayseri Asansörlü Nakliyat alanında 15 Kata kadar modüler asansör kurarak hizmet vermektedir. Bu işlemi yaparken eşyalarınızı A dan Z ye paketlemesini yapmaktadır.

  Kayseri Evden Eve Nakliyat

 15. Aydoğan Evden Eve Nakliyat Hakkında Bilgiler
  Kayseri Evden Eve Nakliyat alanın da sizlere güvenilir, sorunsuz, sigortalı ve ambalajlı bir şekilde hizmet veren kuruluşu 20 yılı aşkın bir firma olan Aydoğan Nakliyat firmamızın önceliği müşteri memnuniyeti sizlere nakliyat hizmetini sunan firma yetkililerimiz müşterilerine çok değer vererek müşteri potansiyelini üst düzeyde tutmaya devam ediyor. Kayseri Evden Eve Nakliyat alanında hizmet vermekte olan firmamız eşya taşıma konusunda uzman kadrosu ile 7/24 kesintisiz bir şekilde hizmetinizde.
  Aydoğan Evden Eve Nakliyat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir