Google İki Ayaklı Yeni Robotunu Tanıttı

Google’ın robotik teknolojiler konusunda çalışmalar yaptığı biliniyordu. Firma bu kez iki ayaklı yeni Schaft robotunu tanıttı.

Devamı »

Google’ın İnsansız Aracı Sokaklara İniyor

Google, insansız otomobilini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni teknoloji çok yakında Londra sokaklarında test edilebilir. Detaylar haberimizde.

Devamı »

Geleceğin Sürücüsüz Otomobili: Etos

Rinspeed’in geliştirdiği Etos, sürücüsüz kullanım özelliğinin yanı sıra üzerinde bulunan drone sayesinde çekim yapabiliyor. Etos geleceğin teknolojilerini üzerinde barındırıyor.

Devamı »

Google’ın Sürücüsüz Aracını Polis Durdurdu

Google, sürücüsüz araçlarını bu yaz şirketin merkezinin olduğu Mountain View, California’da trafiğe çıkarıp test etmişti. Araç trafikte çok ilginç bir sebeple polis tarafından durduruldu.

Devamı »

Japonya’da Sürücüsüz Taksi Testleri Başlıyor

Uzun zamandır üzerinde çalışılan sürücüsüz otomobiller artık yola çıkmaya hazır. Japonya’da yapılacak sürücüsüz otomobil testlerinin detayları haberimizde.

Devamı »

Pentagon Robot Yarışması Düzenliyor

Pentagon’un finanse ettiği ve 3,5 milyon dolar ödülü olan felaket robotları yarışmasına dünyadan 24 büyük robot ekibi katılıyor. Bu yarışma robot araştırmaları için bir dönüm noktası olacak.

Devamı »

İşte Google’ın Sürücüsüz Otomobili

Google’ın bu minik otomobili sürücüye ihtiyaç duymuyor, bu yüzden gaz pedalı veya fren gibi geleneksel sürüş bileşenlerini de içinde bulundurmuyor. İşte aracın detayları.

Devamı »