Google’ın Sürücüsüz Aracını Polis Durdurdu

Google, sürücüsüz araçlarını bu yaz şirketin merkezinin olduğu Mountain View, California’da trafiğe çıkarıp test etmişti. Araç trafikte çok ilginç bir sebeple polis tarafından durduruldu.

google-surucusuz-otomobil

Google’ın sürücüsüz aracı çok yavaş gittiği için polisler tarafından durduruldu. Google’ın aracı kendi şeridinde düzgünce gidebiliyor ama polislerden kaçma yetisine sahip değil.

Google’ın şirin küçük prototip arabası kurallar gereği polis tarafından durduruldu ve trafikten alındı.

Şirket kısa süre içerisinde Google+ üzerinden açıklama yaptı. Araçlarının kenara çekilmesine karşın trafik cezası yemediğini ve buna ek olarak da kendi araçlarının bu zamana kadar hiç trafik cezası yemedğini söyledi. Google hala bu minik aracı test ediyor. Güvenlik nedenleriyle aracın hızı saatte 25 mil (yaklaşık 40 kilometre) ile sınırlı olmasını yetkililer uygun buluyor ve güvenli sürüşün daha önemli olduğuna dikkat çekiyor. Google’ın Rapid Rollout laboratuvarı sorumlusu David E. Weekly fotoğrafı Twitter üzerinden paylaştı.

Google’ın bu sebeple aracının durdurulması insanlar tarafından da garip karşılandı. İnsanlar normal sürücünün bile yavaş sürdüğü gerekçesiyle kenara çekilmediği eleştirisinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.