Elon Musk Starlink Uydusu Üzerinden İlk Tweet’ini Attı

Bilim

Elon Musk yüksek hızlı ve ucuz internet projesi Starlink uydusu üzerinden ilk test…

SpaceX Aya Gidecek Yolcuyu Açıkladı

Haberler

SpaceX Ay’a göndereceği yolcu turistin kim olduğunu açıkladı. Detaylar haberimizde.

SpaceX İlk Mars Görevinin Tarihini Açıkladı

Haberler

Mars görevi üzerinde uzun zamandır planlar yapan özel uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, Red Dragon (Kızıl Ejderha) isimli uzay aracı ile 2018 yılının başlarında ilk Mars yolcuğunu gerçekleştireceğini açıkladı.

SpaceX Uzay Gemisini Test Etti

Haberler

SpaceX, Elon Musk önderliğinde uzay çalışmalarına devam ediyor. SpaceX son olarak, Dragon 2 isimli uzay gemisinin testlerini gerçekleştirdi. Testin detayları haberimizde.

Falcon 9 İnfilak Etti

Haberler

SpaceX’in birden fazla kullanılmak üzere tasarlanan Falcon 9 roketi son görevinde infilak etti. Falcon 9 roketinin inişi ve patlama sebebinin detayları haberimizde.

Falcon 9 Yeni Görevine Hazır

Haberler

Teknoloji dünyasının ünlü isimlerinden Elon Musk’ın roketi 2. görevine hazır. Kendini daha önce kanıtlayan Falcon 9, teknoloji dünyasını yine sarsmaya hazırlanıyor.

Mars’a Nükleer Bomba Atılacak

Haberler

SpaceX’in yürüttüğü Mars projesi için çok ilginç bir çalışma hayata geçirilecek. NASA’dan önce kızıl gezegene varmayı hedefleyen SpaceX, Mars’ta nükleer bomba patlatmayı planlıyor.

Uzaydan İnternet Gerçek Oluyor

Haberler

Bir süre önce SpaceX tarafından duyurulan uydu üzerinden internet servisinin sağlanması ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. SpaceX’in uzaydan dağıtacağı internetin detayları haberimizde.

Hyperloop İçin İlk Testler Gelecek Yıl Başlayacak

Haberler

SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın birkaç yıldır hayalini gerçeğe çevirmek için uğraştığı Hyperloop adlı yüksek hızlı taşıma aracı yavaş yavaş hayata geçiyor.

Yapay Zeka Nedir?

Haberler

Teknoloji ve bilimi buluşturan yapay zeka hakkında az sayıda insan yeterli bilgiye sahip. Peki yapay zeka nedir? Ne değildir? Yapay zeka hakkındaki tüm soruların cevapları haberimizde.

SpaceX Roketinin Neden İnfilak Ettiği Açıklandı

Haberler

Uluslararası uzay istasyonu’na ikmal malzemeleri götürmek için fırlatılan SpaceX firmasının Dragon isimli roketi infilak etmişti. Şirket yetkilisi patlamanın sebebini açıkladı.

SpaceX’in Falcon 9 Roketi Fırlatmadan Kısa Bir Süre Sonra Patladı

Haberler

SpaceX’in tekrar kullanılabilir roket için büyük umutlar ile yaptığı üçüncü deneme de büyük hüsranla sonuçlandı. Fırlatmadan kısa bir süre sonra roket patladı.

Stephen Hawking: Yapay Zeka İnsan Zekasının Önüne Geçecek

Haberler

Dünyanın en zeki bilim insanlarından olan fizikçi ve kozmolog Stephen Hawking önemli açıklamalarda bulundu. Hawking, yapay zeka insan zekasının önüne geçecek diyor.
Copyright © 2019 Celal Yurtcu – Teknolojiye dair ne varsa. Her hakkı saklıdır.