LinkedIn Oyun Sektörüne Giriyor

LinkedIn Oyun

Microsoft daha fazla kullanıcıya hitap etmek amacıyla LinkedIn platformuna oyun ekleme çalışmalarını başlattı.

LinkedIn Oyun Sektörüne Giriyor

Elon Musk‘ın X’i (Twitter) süper uygulamaya dönüştürme planının bir parçası olarak geçtiğimiz günlerde iş ilanı özelliğini aktif ettiklerini duyurmuştu. Microsoft buna karşılık olarak daha fazla kullanıcıya hitap etmek için LinkedIn platformuna oyun ekleme çalışmalarını başlattı.

Microsoft’un sahibi olduğu LinkedIn platformu öncelikle profesyonel amaçlarla ağ oluşturmak ve bilgi edinmek isteyenler için kuruldu. Günümüzde iş ilanları için de sık sık kullanılan platform kullanıcıların daha fazla vakit geçirebilmesi için çalışmalara başladı.

TechCrunch LinkedIn’in Çalışmalarını Doğruladı

TechCrunch blog sitesi LinkedIn’in yeni bir oyun deneyimi üzerinde çalıştığını doğruladı. Bunu Wordle tarzı basit oyunların viral başarıya ve milyonlarca oyuncuya ulaşmasına yardımcı olan aynı bulmaca çılgınlığı dalgasından faydalanarak yapacağı ortaya çıktı.

İlk olarak Queens, Inference ve Crossclimb isimli oyunlarla başlayacak yeni özelliğin ileride yüzlerce oyuna sahip olacağı tahmin ediliyor. Tersine mühendisler LinkedIn platformunda oyunlarla ilgili ipuçlarını bulmayı başardı.

Lansman Tarihi Şimdilik Belli Değil

Araştırmacı Nima Owji LinkedIn platformunun denediği bir fikrin oyuncu puanlarının iş yerlerine göre düzenlenmesi ve firmaların bu puanlara göre sıralanması olduğunu belirtti. LinkedIn sözcüsü oyun üzerinde çalıştığını doğruladı ancak şimdilik bir lansman tarihi olmadığının altını çizdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan LinkedIn sözcüsü: “Biraz eğlencenin kilidini açmak ilişkileri derinleştirmek ve sohbet fırsatını tetiklemek için LinkedIn deneyimine bulmaca tabanlı oyunlar eklemek için çalışıyoruz. Bizi izlemeye devam edin.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir