Jeff Bezos: Uzay Evimiz Olacak

Jeff Bezos Blue Origin

Blue Origin ve Amazon şirketlerinin kurucusu milyarder iş insanı Jeff Bezos uzayın yakın bir gelecekte evimiz olacağını açıkladı.

Uzay Gerçekten Evimiz Olabilir mi?

Dünya‘nın en zengin iş insanlarından olan ABD‘li Jeff Bezos uzay yaşamı ile ilgili düşüncelerini açıkladı. Blue Origin uzay taşımacılığı firmasının kurucusu sık sık Elon Musk ile kıyaslanıyor. Özellikle de Elon Musk’ın Jeff Bezos’a ve şirketi hakkında olumsuz açıklamalar yaptığını görüyoruz. Özel uzay taşımacılığı ve uzay turizminin ön plana çıktığı günümüzde Jeff Bezos’ın adını sıklıkla duyuyoruz.

Jeff Bezos Uzayda Doğacak Çocuklardan Emin

Jeff Bezos kısa bir süre önce 2021 Ignatius Forum‘da önemli açıklamalar yaptı. Milyarder uzay yolculuğunun geleceği ile ilgili düşüncelerini ifade etti. Dünya’nın gelecekte korunan bir milli park gibi olacağını belirterek dikkat çeken bir tartışmayı başlatmış oldu.

Bezos programdaki konuşmasının devamında birçok insanın bir gün Dünya’da doğmayacağını söyledi. Dünya’nın bir turizm merkezine dönüşebileceğini ima etti. Bu konuyu bir örnekle açıklayan iş insanı uzayda doğacak insanların Yellowstone Ulusal Parkı‘nı ziyaret eder gibi Dünya’yı ziyaret edeceğini ifade etti.

İnsanlığın Geleceği Güneş Sisteminde

Bezos açıklamasına şu şekilde devam etti; “Yüzyıllar boyunca insanların birçoğu uzayda doğacak. Bu onların ilk evi olacak. Bu kolonilerde doğacaklar ve bu kolonilerde yaşayacaklar.” dedi. Ayrıca Jeff Bezos’a göre Dünya en değerli gezegen ve Dünya’yı korumak bize bağlı. Ancak yine de insanlığın geleceğinin Dünya’da değil Güneş sistemi‘nde olduğunu iddia etti.

Jeff Bezos açıklamasının devamında “Dünya 10 milyar insanı bir süre daha destekleyebilir. Güneş sistemi ise bir trilyon insanı destekler. Böylece biz de medeniyetimizi büyütmeye ve enerji yoğunluğumuzu artırmaya devam edebiliriz.” ifadelerini kullandı. Bezos ayrıca Mars’ı Dünya haline getirirsek ekosistemimizdeki stresin hafifleyeceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir