Elon Musk: İnsanlar 6 Yıl İçinde Mars’ta Olacak

Elon Musk Mars

SpaceX‘in CEO‘su Elon Musk insanların 4 ya da 6 yıl içinde de Mars‘a iniş yapacağını açıkladı.

İnsanlar 6 Yıl İçinde Mars’ta Olacak

Mars planları ile ilgili yeni açıklamalar yapan Elon Musk, 2 yıl içinde yeni bir insansız araç gönderebileceklerini, insanların 4 ya da 6 yıl içinde de Mars’a iniş yapacağını ifade etti.

ABD‘li uzay taşımacılığı firması olan SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Avrupalı bir medya devi olan Axel Springer’den ödül aldı. Musk ödül konuşmasında SpaceX’in Kızıl Gezegen Mars ile ilgili planları hakkında yeni açıklamalar yaptı.

6 yıl içinde insanların Mars’a ayak basacağından emin olduğunu ifade eden Elon Musk, zaman tahmini Dünya ile Mars’ın yörünge verilerine dayanarak yaptığını belirtti.

Dünya ile Mars, Güneş’in etrafındaki elips şeklindeki yörüngelerinde aynı yönde ancak farklı hızlarda ilerliyor. İki gezegen, her 720 günde (26 ay) bir, birbirlerine en yakın oldukları konuma geliyor. Musk bu bilgiden yola çıkarak SpaceX’in yaklaşık iki yıl sonra Mars’a insansız bir uzay aracı gönderebileceğini, ayrıca sürpriz bir şekilde insanların Mars’a 6 yerine 4 yıl sonra gidebileceğini ifade etti.

Asıl Hedef İnsanların Mars’ta Yaşamlarını Sürdürebilmesi

Elon Musk, insanların Mars’ın yörüngesine ilk yolculuğunun ne zaman olacağına yönelik soruya “Muhtemelen 2 ya da 3 yıl” cevabını verirken, buna karşın asıl hedefinin birçok insanın Mars’a gitmesini ve orada hayatını devam ettirmesini sağlayacak teknolojiyi geliştirmek olduğunu belirtti.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.