Yolcular Pilotsuz Uçak Seyahatine Sıcak Bakmıyor

Havacılık uzmanları uçakların artık neredeyse kendi kendilerine uçtuklarını söylese de…

Devamı »

Uzayın Keşfinde Devrim Yaratacak Motor

Yakıta ihtiyaç duymadan uzay keşfini mümkün kılmayı vaat eden elektromanyetik itişli sürücüler için çalışmalar hızlandırıldı. İmkansız denilen sürücüler gerçek olacak mı?

Devamı »

Türkiye Uzay Ajansı Kuruluyor

Ülkemizin uzay teknolojileri alanında çok daha hızlı yol almasını sağlayacak olan Türkiye Uzay Ajansı’nın kurulmasında son aşamaya gelindi. Bakan Ahmet Arslan’ın konu hakkındaki açıklamaları haberimizde.

Devamı »

Güneş Enerjili Uçak Dünya Turunu Tamamladı

3D modelleme sektöründe Dünya lideri markalardan olan Dassault Systemes tarafından tasarlanan Solar Impulse 2 isimli güneş enerjili hava aracı Dünya turunu başarıyla tamamladı.

Devamı »

Lockheed Martin Şirketi Uzaya Okul Gezisi Düzenleyecek

Lockheed Martin şirketinin gelecek süreçte uzayda gerçekleştirmeyi planladığı proje ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Çocukların bu seferki okul gezisi uzayda olacak.

Devamı »

LM’nin Hipersonik Uçağında Son Aşamaya Gelindi

Havacılık şirketi Lockheed Martin’in yıllardır üzerinde çalıştığı hipersonik uçağın tamamlanmasına çok az kaldı. Yakında hipersonik uçağa tanık olabiliriz.

Devamı »

NASA Süpersonik Uçak Tasarlıyor

NASA’nın sesten hızlı giden yolcu uçağı ile ilgili net bilgiler ortaya çıktı. Yeni Süpersonik uçağın tüm detayları haberimizde.

Devamı »