Touchwiz’de Köklü Değişim

Samsung’un MWC 2015’te tanıtması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S6’da yer alacak yeni Touchwiz arayüzüne dair önemli bilgiler ortaya çıktı. Yeni Touchwiz sade olacak ve çok az kaynak harcayacak.

samsung-touchwiz-1

Samsung‘un tekrar metal kasa kullanımına başlaması sonrası, üreteceği ilk metal kasalı amiral gemisi modeli olacak Galaxy S6‘dan bilgiler ve sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Mobile World Congress 2015 kapsamında duyurulması beklenen, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6’da yer alacak yeni Touchwiz arayüzü hakkında da önemli bilgiler ortaya çıktı.

Sonunda beklenen iyileştirme geliyor

Paylaşılan bilgilere göre Galaxy S6’da kullanılacak yeni Touchwiz, oldukça az sistem kaynağı kullanacak.

Bugün, Business Korea kaynağı tarafından paylaşılan raporlar, yeni Touchwiz’in düşük RAM tüketimi ile dikkat çekeceğini gösterdi.

samsung-touchwiz-2

ChatOn başta olmak üzere pek çok kullanılmayan uygulamanın kalkacağı yeni arayüz, geliştirilen yazılım sayesinde bellek tüketiminde büyük iyileştirmeler içerecek.

Saf Android’e yakın olabilir

Ayrıca kısa süre önce Samsung’tan sızdırılanlar, yeni Touchwiz’in, Nexus 6‘ya benzer şekilde hafif hale getirilmeye çalışıldığını gösteriyor.

Yani kısaca Galaxy S6’daki yeni Touchwiz, saf Android‘e yakın bir performans sergileyecek.

Ek olarak yeni Touchwiz, Galaxy S6 ile direkt olarak gelirken, Note 4 ve S5 gibi modeller ilerleyen süreçte alacakları güncellemeler ile yeni Touchwiz’e kavuşacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.