PowerMe ile her cihazı taşınabilir şarj aleti şeklinde kullanabilir, veri transferi gerçekleştirebilirsiniz. PowerMe Indiegogo projesi ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

powerme

Yanında portatif şarj aleti veya benzeri bir cihaz taşımayanlar için çözüm olmak amacıyla üretilmek istenen PowerMe, başka cihazlara bağlanıp onlardan enerji çekebilmenize yarıyor. Örneğin yolda telefonunuzun şarjının az olduğunu fark ediyorsunuz ve arkadaşınızın ise şarjı oldukça yüksek. PowerMe kullanarak cihazlarını birbirine bağlayıp arkadaşınızın telefonunu şarj aleti gibi kullanabiliyorsunuz.

PowerMe her microUSB veya Lightning kablo cihazlar ile çalışabiliyor. Telefonlar arasında fotoğraf, video gibi dosyaların da kopyalanmasını sağlayabiliyor. Ayrıca evinizdeyken PowerMe kablosunu standart şarj kablosu olarak da kullanabiliyorsunuz.

OTG teknolojisinden faydalanan PowerMe, telefonlar ve tabletler dahil microUSB kullanan çoğu cihazdan enerji alabiliyor. Eğer orta veya yüksek segment bir ürününüz varsa uyumluluk sorununu dert etmenize gerek yok.

Kablonun iOS sürümü için ise küçük özel bir adaptörü mevcut. Bu sayede ister iOS cihazda kullanabilir, ister adaptörü söküp başka bir cihaza bağlayabilirsiniz. PowerMe sektör standartlarında üretildiğinden, sizin elinizde bulunan microUSB’den Lightning girişe dönüştürücülerinizi de kullanabilirsiniz. Dosya eşleştirme ile kameranızdan videoları ve fotoları direkt olarak telefonunuzda ya da tabletinizde görüntüleyebilirsiniz.

Indiegogo sitesi üzerinde konulan 10 bin dolar hedefini bitimine 37 gün kala 20 bin dolar ile geçen PowerMe kabloya sahip olabilmek için en düşük 11 dolarlık bağış yapmanız gerekiyor. Ayrıca Lightning adaptörü için de 3 dolar daha fazla verilmesi gerekiyor.

Bir anahtarlık gibi rahatça kullanılabilen farklı renk seçeneklerine sahip Android, Windows Phone, Blackberry ve iOS ile uyumlu PowerMe hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak Indiegogo sayfasına gidebilirsiniz.