PTT Messenger Tanıtıldı

Milli mesajlaşma uygulaması PTT Messenger Başbakan Binali Yıldırım tarafından resmi olarak tanıtıldı. WhatsApp alternatifi yeni uygulamanın tüm detayları haberimizde.

Bakanlar Kurulu toplantısı esnasında Zeytin Dalı Harekatı hakkında Korgeneral Metin Temel ile bir görüşme yapıldı. Bu görüşmenin dikkat çeken noktası ise kullanılan iletişim uygulaması oldu.

Başbakan Binali Yıldırım ve Hatay’daki Harekat Merkezi’nde bulunan Korgeneral Metin Temel arasındaki görüşme PTT Messenger uygulaması üzerinden yapıldı.

iPhone X telefonda kurulu olduğu dikkat çeken milli mesajlaşma uygulaması hakkında Korgeneral Metin Temel’e bilgi veren Başbakan Binali Yıldırım; “Bugün yaptığımız görüşme ile PTT Genel Müdürlüğü’müzün tamamen yerli ve milli imkanlar ile geliştirdiği haberleşme programının tanıtımını yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Milli, Güvenli Anlık Mesajlaşma ve Haberleşme Çözümü olarak lanse edilen haberleşme uygulamasını PTT Genel Müdürlüğü geliştirdi. iOS ve Android desteğinin yanı sıra Windows ve Mac işletim sistemli cihazlarda çalışabilen uygulama kullanıcılara platformdan bağımsız bir yapı sunmayı hedefliyor.

Uygulama hakkında şu ana kadar detaylı bilgi paylaşılmadı. Uygulama henüz App Store’da veya Google Play‘de mevcut değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.