Parmak İzi Okuyuculu Asma Kilit: TappLock

Dünyanın ilk akıllı parmak izi okuyuculu asma kilidi olarak duyurulan TappLock, güvenlik konusunda üst düzey bir işlevsellik vadediyor. TappLock’un tüm detayları haberimizde.

tapplock

Asma kilitlerde anahtar yükü ya da şifre kombinasyonuna sahip olanlarda şifre unutma ihtimaline karşı yapılan akıllı kilit, parmak izinizle size özel olarak açılıyor.

Hem hafif, hem dayanıklı, hem de güvenli olan TAPP kilitleri, bir saniyenin altında parmak izinizi tanıyarak açılabiliyor.

0.8 saniyede açılabilen en hızlı asma kilit, istenmeyen kişileri de uzak tutmak için tasarlanmış. İçindeki alarm sistemi, izin verilmemiş kişilerin kilidi açmak istemeleri durumunda devreye giriyor.

Akıllı telefon uygulaması ile birlikte birçok fonksiyon aktif hale getiriliyor. TappLock uygulaması nerede olursanız olun istediğiniz kişilere erişim imkanı sunmanızı sağlıyor.

FPC 1020 parmak izi sensörü kullanılan 200 adet parmak izinin depolanabildiği sistemde, kilide ne zaman erişilebileceği de saat ve yer olarak belirtilebiliyor.

Hafif ve suya tamamen dayanıklı olan TAPP kilitler uzun ömürlü batarya ile geliyor. Tek bir şarj işleminde tam 3 yıla kadar pil ömrü mümkün. Ayrıca kilit, acil olan telefonunuzun şarjının bitmesi gibi anlarda şarj aleti görevi görüyor.

TappLock ve TappLock Lite olmak üzere iki sürümle gelen kilidin birbirlerinden farkı ise Lite sürümünün pil ömrünün 3 yıl yerine 6 ay olması ve telefon şarj özelliğine sahip olmaması. Android 4.3, Windows 10, iPhone 4s ve üstü cihazlar ile uyumlu olan TappLock, Bluetooth 4.1 ile çalışıyor.

85 x 55 x 30 mm boyutlarındaki kilit 200 gram ağırlığında. Indiegogo sitesinde 40 bin dolar hedefi olan TappLock, 104 bin dolar toplamış durumda. TappLock Lite en ucuz 29 dolar, TappLock ise 49 dolar bağış ile satın alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir