Nintendo Game Boy Emülatörü Geliyor

Bir dönemin efsane el konsolu Nintendo Game Boy mobil cihazlarda yeniden canlanabilir. Son iddialar resmi Game Boy emülatörünün iOS ve Android için hazırlandığı yönünde.

nintendo-game-boy-1

Bir dönemin efsane el konsolu Game Boy mobil cihazlarımızda nostajik anlar yaşatabilir. Neowin.net’in haberine göre, mobil platformlara içerik verme konusunda soğuk olan Nintendo, resmi bir Game Boy emülatörü için girişimde bulunmayı planlıyor.

Android için sorun yok

Japonyalı şirketin emülatör konusunda Android cephesinde bir engeli yok. Zira, Google‘ın Android için geliştirilen emülatörler üzerinde bir engellemesi söz konusu değil. Hali hazırda Google Play Store‘da çok sayıda resmi ya da gayriresmi emülatör uygulaması yer alıyor.

Apple izin vermiyor

Apple tarafında ise durum biraz farklı. Uygulamalar üzerinde son sözü söyleyen şirketin emülatörlere sıcak bakmadığı ve App Store üzerinden dağıtımına izin vermediği biliniyor. Buna rağmen, uygulama için Nintendo’nun Apple ile ikili bir anlaşma imzalamasının sorunu aşabileceğine dikkat çekiliyor.

Nasıl ücretlendirilecek?

Resmi Game Boy emülatörü ile ilgili diğer birçok detay henüz belirsiz. Nintendo’nun henüz resmi olarak doğrulamadığı Game Boy emülatöründen nasıl kazanç sağlamayı planladığı, uygulamanın ücretli mi ücretsiz mi sunulacağı gibi noktalar belirsizliğini koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.