LG K42 Tanıtıldı

LG K42

LG yeni akıllı telefonu K42 modelini resmi olarak tanıttı.

LG K42 Teknik Özellikleri

LG firmasının mobil pazarda daha az ağırlık vereceğinin ortaya çıkmasından sonra yeni bir akıllı telefon gelişmesi yaşandı. Askeri seviye dayanıklılıkla dikkat çeken ve oldukça şık görünen giriş segment modeline resmiyet kazandıran LG merak uyandırmayı başardı. Tanıtılan yeni cihaz LG K42‘nin arka kısmında 4’lü kamera grubu konumlandırılmış.

LG’nin yeni akıllı telefonu teknik özellik olarak üst düzey beklentileri olmayan kullanıcılara hitap ediyor. Tasarım olarak bakıldığında cihaz oldukça şık ve minimal bir görünüme sahip. Akıllı telefonda 1.600 x 720 piksel çözünürlüğünde 6.6 inç HD Plus ve FullVision özellikli bir ekran yer alıyor. Cihazın ön kamerası ekranın ortasında bulunuyor.

Ekran deliği olarak akıllı telefonun ön kısmında yer alan selfie kamerasının çözünürlüğü 8 megapiksel. Arka kısımdaki 4’lü kamera grubu minik bir çerçeveye oturtulmuş. Amiral gemisi cihazların heybetli kamera diziliminin aksine çok daha az yer kaplayan bu tasarım, ihtişamlı görünümden hoşlanmayanlara sesleniyor.

Arka kısımdaki ana kamera 13 megapiksel ve bu kameraya 5 megapiksel geniş açılı bir kamera, 2 megapiksellik derinlik sensörü ve 2 megapiksel makro kamera lensleri eşlik ediyor. Bu 4 kameraya ise Time Helper ve çeşitli yapay zeka özellikleri dahil edilmiş.

Akıllı telefon MediaTek firmasının ürettiği Helio P22 işlemciden gücünü alıyor. Cihazda 3 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı mevcut. Cihazın dahili depolama alanını microSD kart ile artırmak mümkün.

Akıllı telefonun en çok dikkat çeken özelliği ise dayanıklılık için MIL-STD-810G askeri düzeyde sertifikaya sahip olması. Cihazda ayrıca sağ kısımda güç düğmesine yerleştirilen bir parmak izi okuyucu da yer alıyor.

Akıllı telefonda 3.5 mm kulaklık girişi, 4.000 mAh kapasiteli batarya, Bluetooth 5.0 ve şarj için USB-C bağlantı noktası yer alıyor. Cihaz Android 10 işletim sistemi ve LG UX kullanıcı arayüzü ile kutudan çıkıyor.

LG K42 Fiyatı

Akıllı telefonun satış fiyatı 150 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.