Instagram Profilime Kim Baktı?

Instagram Yorum Kapatma

Instagram profilime kim baktı sorusunun cevabı ve tüm merak edilen detaylar yazımızda.

Instagram Profilime Kim Baktı?

Sosyal medya denildiğinde ilk akıllara gelen genellikle Instagram oluyor. Instagram profilime kim baktı nasıl öğrenirim sorusunun cevabı da oldukça merak ediliyor. Instagram bu konuda resmi bir destek sunmuyor ancak Google Play ve App Store‘da bunun için uygulamalar var.

Bu uygulamaların birçoğu hesabınızın çalınmasına ya da bir daha erişim sağlayamamanıza sebep olabilir. Şimdi ilk sorunun cevabı ile başlayarak bu uygulamalara detaylı bir şekilde bakalım.

Instagram Profilime Kim Baktı Uygulamaları

Eğer sıkı bir stalker sizi takip ediyorsa arkasında iz bırakmamak için elinden gelen herşeyi yapar. Ancak kişi bu konuda amatörse geride iz bırakabilir. Bunu anlamanın en basit yöntemi Hikayeler özelliği. Son 24 saatte story paylaştıysanız bunu kimlerin görüntülediğini görebilirsiniz. Ekranın alt taraflarında karşılıklı olarak birbirinizi takip etmediğiniz profiller gözükür. Bu yöntem Instagram profilime bakanlar nasıl anlaşılır sorusunun en kolay ve güvenli cevabıdır.

Ancak bahsettiğimiz gibi iyi bir stalker bu hataya düşmez. Peki bu durumda ne yapacağız? Açıkçası bunun net bir cevabı maalesef yok. Akıllara ilk olarak Instagram profilime kim baktı uygulamaları gelse de bunlar gibi uygulamalara biraz mesafeli yaklaşmakta fayda var.

Instagram Profilime Bakanlar Uygulamaları Gerçek Mi?

Profilime kim baktı uygulamaları işe yarıyor mu diye düşünüyorsanız hemen bu soruya bir cevap verelim. Ne Instagram ne de Facebook bu gibi uygulamaların işlev göstermesine asla izin vermez. Gizlilik kurallarından dolayı Instagram’da hiçbir kullanıcı hesabını kimin izlediğini takip edemez. Bu daha önce mümkün olmadığı gibi çok büyük ihtimalle hiçbir zaman da olmayacaktır.

Instagram Profilime Bakanlar Uygulamaları İşe Yarıyor Mu?

Android ve iOS işletim sistemlerinin uygulama mağazaları birçok profilime bakanlar uygulamaları ile dolu. Belki de onlarca benzer uygulama Google Play’e ve App Store‘a eklenmeye devam ediyor. Ancak bu uygulamalar hiçbir işe yaramayacaktır.

Instagram profilime bakanlar benzeri uygulamalar mobil mağazalarda genelde yüksek yıldıza sahip olurlar. Ancak bu o uygulamaların güvenilir olduğuna kanıt olamaz. Uygulamanın altındaki yorumların birçoğu sahtedir. Ücretsiz uygulamalar bir kenara ücretli olanlar da yine hiçbir yarar sağlayamaz. Sadece paranızı çöpe atmış olursunuz.

Hesabınızı Ele Geçirebilirler

Ayrıca buna benzer uygulamaları indirdikten sonra Instagram’da kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp giriş yapmanız istenecektir. Yani kendi ellerinizle özel bilgilerinizi uygulama geliştiricilerine vermiş olacaksınız. Hesabınızın ele geçirilmesi bile mümkündür. En çok karşılaşılan örneklerden birisi de kullanıcıların farkında olmadan başka hesapları takip etmesi ile sonuçlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir