HP’den Android Yüklü Laptop

Windows 8 yüklü tabletlere alıştık. Ancak Android yüklü dizüstü bilgisayarlara henüz pek alışık değiliz. İşte HP’nin 14 inçlik yeni taşınabilir bilgisayarının detayları.

Chrome OS yüklü dizüstü bilgisayarlar veya Windows 8 yüklü tabletler bizim için sıradan hale geldi. Ancak Android yüklü dizüstü bilgisayarlar, birkaç deneysel çalışma dışında pek kulağımıza çalınmadı. Özellikle HP gibi büyük bir üreticinin Android’li laptop üretmesi, yeni bir dönemi başlatabilir.

İnternete sızan detaylara göre HP’nin Slatebook 14 adını verdiği yeni dizüstü bilgisayarı 1080p çözünürlükte 14 inç dokunmatik ekrana sahip olacak. Onu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise, Google Mobile Services ile tam uyumlu çalışacak olması. Bu da Google Play Store erişimi ve Gmail, YouTube, Maps gibi uygulamaların cihazda kullanılacağı anlamına geliyor.

hp-den-android-yuklu-laptop-1

Donanım tarafından 2 GB RAM bellek, dört çekirdekli Tegra 4 işlemci, Beats Audio ve HDMI çıkış gibi standartlara sahip olan Slatebook 14 aynı zamanda şebeke bağlantısına da (3G veya 4G) imkan tanıyacak. Android uygulamalarının tablet sürümleri bile bazen eleştirilere sebep olurken, 14 inç gibi Android için devasa sayılabilecek bir ekranda bakalım nasıl performans sergilenecek.

Kaynak: Shift Delete

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir