Facebook Slingshot Yayınlandı!

Facebook, Snapchat’e rakip olmak için geliştirdiği Slingshot uygulamasını yayımladı. Uygulamayı App Store ve Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Facebook‘un, bir türlü satın alamadığı Snapchat‘e rakip olabilmek için alternatif bir uygulama geliştireceğini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Sır gibi saklanan bu uygulama sürpriz bir şekilde bugün App Store ve Google Play Store‘da indirime sunuldu. Slingshot ismindeki yeni uygulama çalışması ve yapısı bakımından Snapchat‘e çok benziyor.

Snapchat’e benziyor

Facebook Slingshot ile arkadaşlarınıza videolar, fotoğraflar, metin ve şekiller ile süslediğiniz görüntüler gönderebilirsiniz. Arkadaşlarınıza göndermiş olduğunuz içerikler yine Snapchat‘te olduğu gibi belirli bir saniye görüntüleniyor. Uygulamanın farklı yanı çekmek için çekin özelliği. Eğer bir gönderi görüntülemek istiyorsanız arkadaşlarınıza sizin de bir şeyler göndermeniz gerekiyor.

facebook-slingshot-1

Facebook’un işi çok zor

Snapchat‘in popülerliği göz önünde bulundurulursa Facebook’un Slingshot uygulaması ile pek başarılı olabileceğini düşünmüyoruz. Bildiğiniz gibi Facebook, Facebook Kamera ile yine böyle bir işe girişmiş ancak başarılı olamamıştı. Bu başarısızlık Facebook Kamera’nın mağazalardan kaldırılmasıyla sonuçlanmıştı.

Bakalım Facebook hatalarından ders çıkarıp Slingshot uygulaması ile başarılı olabilecek mi? Facebook Slingshot‘ı iOS için buradan ve Android için buradan indirip deneyebilirsiniz. Ufak bir hatırlatma; uygulama henüz Türkiye mağazalarında bulunmuyor. Uygulamayı denemek için mağaza değiştirmeniz gerekiyor.

Kaynak: ShiftDelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.