Google, Nexus 5X ve Nexus P6 modellerini sergilediği etkinlikte yeni Chromecast modellerini de tanıttı. Yeni Chromecast 2 ve Chromecast Audio modellerinin detayları ve satış fiyatları haberimizde.

chromecast

Google düzenlediği etkinlikte LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P modellerini duyurmasının yanında Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin çıkış tarihini de açıkladı. Google, Nexus ağırlıklı geçen etkinliğinde yeni Chromecast modellerini de tanıttı. Chromecast 2 ve Chromecast Audio olmak üzere iki farklı model ile karşımıza çıkan Google, kablosuz aktarım deyimini üst seviyelere taşıyor.

Chromecast Ne İşe Yarıyor?

Tasarımsal ve donanımsal açıdan yenilenen Chromecast 2 modeli, HDMI ile TV‘ye bağlanıyor. Google’ın yeni anlayışına göre kullanıcılar televizyon kumandasına ihtiyaç duymadan tüm fonksiyonları telefon ve tabletlerinden yönetebilecek. iOS ve Android platformlarındaki yenilenen Chromecast uygulaması sayesinde TV’ye direkt olarak müdahale edebileceksiniz.

Chromecast 2 ile telefon veya tabletinizdeki görüntüyü kablosuz olarak TV’ye aktarabileceksiniz. Android ve iOS oyunlarını Chromecast 2 sayesinde kablosuz olarak yine TV’ye aktarıp, oyunun desteğine göre ister kontrolcü yardımı ile isterseniz de telefon üzerinden oyunu geniş ekranlı televizyonunuzdan oynayabileceksiniz. Chromecast 2 modelinde yeni üç farklı Wi-Fi anteni bulunuyor. Bu sayede görüntü aktarımı daha hızlı lagsız olarak aktarılıyor.

Google, Chromecast 2 modelinin yanında Chromecast Audio adını verdiği yeni ürününü de tanıttı. Chromecast Audio isminden de anlaşılacağı gibi ses odaklı bir ürün. Chromecast Audio ile Chromecast 2 gibi görüntü ve ses aktarmak yerine sadece ses aktarımı yapabiliyorsunuz. Chromecast Audio’yu evinizdeki ses sistemlerine bağlayarak telefon veya tabletinizdeki müzikleri kablosuz olarak dinleyebilirsiniz.

Çevrimiçi müzik hizmeti veren Spotify‘ın yakında Chromecast Audio’ya özel bir uygulama yayınlayacağı etkinlik sırasında açıklandı. Chromecast Audio için bir nevi kablolu ses sistemlerini kablosuz sisteme çeviren cihaz diyebiliriz.

Chromecast Fiyatı Ne Kadar?

Chromecast 2 ve Chromecast Audio 35 dolara 17 farklı ülkede satışa sunuldu. Bakalım Google, Chromecast ürünlerini ülkemizde de satışa sunacak mı?