WhatsApp’a Çoklu Cihaz Desteği Geldi

WhatsApp

WhatsApp‘ta uzun zamandır üzerinde çalışmalar yapılan çoklu cihaz desteği sunulmaya başlandı.

WhatsApp’a Çoklu Cihaz Desteği Geldi

WhatsApp uzun zamandır eşlik modu ismini verdiğini bir özellik üzerinde çalışıyordu. Uzun zamandır çalışmaları devam eden özellik geçtiğimiz haftalarda beta kullanıcılara açılmıştı. Yeni özellik şimdi de genel kullanıcılara da sunulmaya başlandı.

WhatsApp’a 4 Farklı Telefondan Bağlantı Desteği Geldi

WhatsApp, Facebook ve Instagram‘ın çatı şirketi olan Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada eşlik modu’nun kullanıma açıldığını ifade etti. Açıklamaya göre WhatsApp kullanıcıları artık hesaplarına 4 farklı akıllı telefondan bağlanabilecek.

Günümüze kadar WhatsApp kullanıcıları cihazları ve ona eşlik eden bilgisayarı kullanabiliyorlardı. Yapılan duyuruyla kullanıcıların mesajları diğer akıllı telefonlar da dahil olmak üzere cihazlar arasında senkronize edilecek. Bu sayede bir cihaz kapalı olsa da diğer cihazlardan uygulamaya erişilebilecek.

WhatsApp 2 milyardan fazla kullanıcısı kitlesi ile en büyük haberleşme platformlarının başında geliyor. Popüler uygulamada sunulan uçtan uca şifreleme özelliği nedeniyle şimdiye kadar çoklu cihaz desteği sağlanamıyordu. Firma geliştirdiği yeni teknoloji ile artık uçtan uca teknolojisini koruyarak cihazlar arasında senkronizasyon yapabiliyor.

WhatsApp’ı Cihazlarda Çoklu Kullanmak İçin Yapılması Gerekenler

  • 2. cihaza WhatsApp’ı yükleyin ve giriş ekranına gelin.
  • Bir cihazı bağla seçeneğine tıklayın.
  • Ana cihaza gidin ve Bağlı Cihazlar’a ulaşın.
  • Ana cihazda Cihaz Bağla’ya tıklayın.
  • 2. cihazda görünen QR kodunu ana cihazda okutun

WhatsApp çoklu cihaz denemelerine ilk olarak 2021’de başlamıştı. Aradan geçen yaklaşık 2 yılın ardından eşlik modu nihayet kullanıma sunuluyor. Haberleşme platformunun en büyük 2 rakibi konumunda olan Messenger ve Telegram ise bu özelliği uzun zamandır sunuyorlar. Ancak bu uygulamaların uçtan uça şifreleme desteği sunmadığını da hatırlatalım.

WhatsApp Web’e Girerken QR Kod Yerine Tek Kullanımlık Şifre

Çoklu cihaz desteği sunmaya başlayan WhatsApp bu cihazları bağlamak için yeni bir yöntem getirdiğini ifade etti. Kullanıcılar WhatsApp Web’e girerken QR kodu okutmak yerine akıllı telefon numaralarını girerek tek kullanımlık şifre alabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir