WhatsApp Web’e Görüntülü ve Sesli Arama Geldi

WhatsApp

WhatsApp Beta programında kayıtlı olan bazı kullanıcılara WhatsApp Web‘den görüntülü ve sesli arama özellikleri aktif edildi.

WhatsApp Web’de Görüntülü ve Sesli Arama Nasıl Yapılır?

WhatsApp Beta programına kayıt olanlar için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Uzun zamandır beklenen WhatsApp Web’den görüntülü ve sesli arama özelliği sonunda test edilmeye başlandı.

Geçen yıl yeni topluluk sözleşmesinden dolayı ciddi kullanıcı kaybı yaşayan WhatsApp, kullanıcıların gözdesi olmak için çalışmalarına devam ediyor. Birkaç hafta önce mesaj tepkileri özelliğini test etmeye başlayan firma şimdi de WhatsApp Web’in eksik özelliklerini tamamlıyor.

Birkaç ay önce Telegram’daki bazı özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkan WhatsApp kısa bir süre içinde arama özelliğini herkese açacak.

Görüntülü ve Sesli Arama İçin Telefona İhtiyaç Kalmadı

Özellik ile ilgili değerlendirme yapanlar aramalarda herhangi bir sorun olmadığını belirttiler. Android ve iOS işletim sistemli cihazı olanların sık sık kullandığı özellik akıllı telefon ve tablete ihtiyaç duymadan da kullanılabilecek.

Bazı kullanıcılar Beta programına kayıt oldukları nedeniyle birkaç ay önce görüntülü ve sesli arama özelliğinin aktif olduğunu belirtmişlerdi. Firmanın yeni özelliği belirli bölgelerdeki WhatsApp Web Beta kullanıcıları için aktif ettiği tahmin ediliyor.

Kısa Bir Süre İçinde Tüm Kullanıcılara Sunulması Bekleniyor

Meta‘nın (eski adı Facebook) yaptığı bu hamle ile Telegram’daki birçok özellik WhatsApp kullanıcılarına sunulmuş oldu. Şu anda test sürecinde olan özelliklerin tüm kullanıcılar için ne zaman aktif edileceği şimdilik belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir