Tesla Cyberquad for Kids Satışa Çıktı

Tesla Cyberquad for Kids

Tesla‘nın çocuklara özel olarak tasarladığı ATV aracı Cyberquad for Kids resmi olarak satışa çıktı.

Tesla Cyberquad for Kids Teknik Özellikleri

ABD‘li elektrikli araç üreticisi Tesla şirketi 2 yıl önce 2019 yılında tanıttığı Cyberquad isimli ATV arazi aracı için satışlara başladı. Elon Musk’ın CEO‘luğunu yaptığı Tesla firması 2019 yılında Cybertruck isimli pickup aracı ile Cyberquad’a resmiyet kazandırmıştı. 2021 yılının sonlarında çıkacağı açıklanan ATV’nin farklı türde bir versiyonu hem de zamanında gecikme olmadan piyasaya sürüldü.

Tesla şirketinin tanıttığı bu versiyon daha çok çocuklara özel olarak tasarlanmış. Çünkü küçük boyutlu olması ve en fazla 55-60 kg aralığında yük taşıyabiliyor olması bunun en önemli nedeni olarak ifade ediliyor. Ancak ilerleyen dönemde daha büyük bir versiyonun çıkması da beklentiler arasında.

Tesla firmasının Cyberquad arazi aracını piyasaya süreceği zaten beklenyiordu. Nihayet beklenen oldu ve satışa çıktı. Bu arada aracın tasarımının Cybertruck’tan esinlenildiği de dikkatlerden kaçmıyor.

Tesla’nın ATV’sinin tasarımı size doğru koşan bir robot gibi görünüyor. Göz korkutucu ön tarafının ve köşeli gövde tasarımının haricinde araç tam çelik bir çerçeveye, arka disk frenli ayarlanabilir süspansiyonlara ve yastıklı bir seleye sahip.

16 KM Hıza Ulaşabiliyor

Tamamen elektrikle çalışan ATV’nin saatte ulaşabileceği en fazla hız ise 16 km olarak açıklandı. Ayrıca tam şarjla 24,1 km yol gidebiliyor. Aracın tam şarj olması için ise 5 saat şarj olması gerekiyor. Aracın en fazla 55-60 kg aralığında yük taşıma kapasitesi olduğunu da tekrar hatırlatalım. Aslında bu arazi aracını yetişkinler de kullanabilir. Ancak taşıma kapasitesi ve küçük boyutlu olması daha çok çocuklara özel olduğunu ortaya koyuyor.

Tesla şirketi yeni ATV’si için en az 8 yaş sınırı koyduğunu açıkladı. Bu aracın tatil sezonunda tanıtılması da akıllıca bir hamle oldu diyebiliriz. Ancak kargo ve taşıma işlemlerinin 2 ile 4 hafta arasında başlayacağını belirtildi. Elon Musk geçtiğimiz Ekim ayında bu ATV için açıklama yapmıştı ve “En güvenli ATV olacak ve devrilmeyecek” ifadelerini kullanmıştı.

Elon Musk ATV’nin pil paketinin aracın altına yerleştirileceğini belirtti. Bu sayede ağırlık merkezi altta olacağı için dönme sorunu da ortadan kalkıyor. Musk ayrıca Cyberquad için Tesla mühendislerinin özel bir süspansiyon geliştirdiğini de ifade etti. Böylece ATV’nin kaza anında dönme sorunu da olmayacak.

Tesla Cyberquad for Kids Fiyatı

Tesla Cyberquad for Kids’in satış fiyatı 1.900 dolar olarak açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir