Starlink İnternet Kesintileri İle Gündemde

Starlink

Starlink uzaydan internet projesi Dünya genelinde yaşanan internet kesintileri ile gündemde.

Dünya Genelinde Starlink İnternet Kesintileri

Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX firmasının uzaydan internet hizmeti veren Starlink projesi ile ilgili kullanıcıların tepkisini çekecek gelişmeler yaşanıyor. Gelen son bilgilere göre Starlink, hizmet verdiği birçok ülkede önemli internet kesintileri ile mücadele ediyor.

Dünya genelinde 100 binden fazla kullanıcısı olan Starlink, şu anda ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Almanya, Avusturya, Fransa, Hollanda, İrlanda, Belçika, Danimarka, Portekiz, İsviçre, Avustralya ve Yeni Zelanda da kullanımda. İnternete erişimin mümkün olmadığı ya da kısıtlı olduğu bölgeler için fazlasıyla önemli olan bu projede şimdiden 1.800 adet internet uydusu yörüngeye yerleştirildi.

Kesintiler 8 İle 20 Dakika Arasında Sürüyor

Kısa sürede Dünya genelinde popüler oaln Starlink, son günlerde küresel çapta internet kesintileri ile gündemde. Kullanıcıların tepki gösterdiği internet kesintisi, bazı bölgelerde 8 ile 20 dakika arasında değişiklik gösteriyor.

Hizmetin çalışmadığı konusunda sosyal medyada yapılan paylaşımların sayısı önemli ölçüde artarken, gelen bilgilere göre kesinti ABD başta olmak üzere Avusturya, Kanada, Almanya, Birleşik Krallık, Avustralya, İrlanda ve Fransa’yı etkilemeye başladı.

Starlink Hala Beta Aşamasında

Kullanıcılardan gelen bildirimlere göre Starlink interneti defalarca kesiliyor ve bir bir süre sonra normale dönüyor. İnternet deneyimini kötü etkileyen bu gibi kesintilerin planlı mı yoksa plansız mı olduğu şimdilik bilinmiyor. Bu hizmetin henüz beta aşamasında olmasından dolayı kesintilerin şimdilik normal olduğu düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir