okey oyna

SpaceX Uzay Gemisini Test Etti

SpaceX, Elon Musk önderliğinde uzay çalışmalarına devam ediyor. SpaceX son olarak, Dragon 2 isimli uzay gemisinin testlerini gerçekleştirdi. Testin detayları haberimizde.

dragon-2-uzay-gemisi

Ünlü girişimcilerden Elon Musk’ın kuruculuğunu ve gelişim sürecinin önderliğini ettiği SpaceX isimli uzay şirketi, çalışmalarına son sürat devam ediyor.

2016 yılının ilk ayından itibaren SpaceX, sık sık gündeme gelen isimlerden oldu. Son dönemlerde yeniden kullanılabilir roket denemeleri ile başarılı işler çıkaran SpaceX, Dragon 2 isimli yeni nesil uzay gemisi için de çalışmalarına devam ediyor.

SpaceX kısa bir süre önce Dragon 2 uzay gemisi’nin uçuş testini tamamladı.

Aslında SpaceX Dragon projesini, Falcon projesi gibi kargo taşımacılığı için hazırlanmıştı. Ancak sonrasında Dragon 2 ile farklı bir yol haritası çizildi ve astronotları yörüngeye çıkaracak bir uzay gemisi olarak yeniden tasarlandı.

Astronotları Uluslararası Uzay İstasyonu için yola çıkarmaya hazırlanan Dragon 2, ilk uçuş testini de başarılı olarak tamamlamış oldu. Söz konusu bu test, Dragon 2’nin iniş prosüdürünü kapsamış oldu. Bu başarılı testin ardından tarih açıklaması da yapıldı. Açıklanan bilgilere göre Dragon 2 isimli uzay gemisi, 2016 sonu – 2017 başı gibi göreve çıkmaya hazır hale gelecek.

Dragon 2 iniş testinin videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Okey Oyna
 244 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir