Seat Cupra Leon 2024 Tanıtıldı

Seat Cupra Leon 2024

Seat yeni makyajlı modeli Cupra Leon 2024‘ü resmi olarak tanıttı.

Seat Cupra Leon 2024 Özellikleri

Eski İspanyol markası ve yeni Alman markası Seat geçtiğimiz aylarda Volkswagen grubu bünyesinde Cupra adı altında hayatına devam edeceğini duyurmuştu. Bu nedenle yeni Leon modeli artık Seat markasıyla değil Cupra markasıyla satışa sunuluyor. 2024 restyling’e sahip yeni Cupra Leon yenilenen sportif karakteriyle podyuma çıktı. İşte Seat Cupra Leon 2024‘ün özellikleri ve fiyatı.

333 HP Güç Sunacak: Yeni Cupra Leon 2024’ün Özellikleri ve Fiyatı

Yenilenen Cupra Leon hem aile gövdesi hem de hatchback versiyonu için önemli yenilikler sunuyor. Markanın en sportif modelleri arasında yer alan Leon’un bu kez daha kapsamlı bir restyling operasyonuna tabi tutulduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz.

Önce mekanik kısımdan başlayalım. Bu sefer VAG Grubu mühendisleri görevlerini iyi yaptılar. Çünkü yeni kompozisyonla Cupra Leon 333 HP güç geliştiren 2.0 TSI birime sahip olacak. Ayrıca bu üniteyle birlikte otomobil şimdiye kadar yalnızca Formentor VZ5 ve Audi RS 3‘te gördüğümüz Tork Ayırıcı fonksiyonunu da içerecek.

Kısaca tork ayırıcı diye tanımlayabileceğimiz bu özellik sayesinde performans sürüşlerinde otomobil gücü daha verimli bir şekilde ön ve arka akslara dağıtacak. Böylece daha büyük fazla yol tutuşu daha fazla verim ve performans da beraberinde gelecek.

Matrix LED Farlar Dikkat Çekmeyi Başarıyor

Donanım özelliklerine gelince Matrix LED farlarla başlamalıyız. Üçgen baklava dilimli yeni far tasarımına sahip olan modelde yeni ön tampon ve ızgaralar yer alıyor. Çok abartılır mı bilemiyoruz ama araca önden baktığınızda bir miktar Lamborghini Urus esintisini hissetmeniz mümkün.

Arkada ise uzun LED stop lambaları görüyoruz. Önceki modele göre fark bu kez arka fren ünitesinde Cupra logosunun yer alması. Ayrıca 8 farklı jant deseni seçeneğine sahip olan model dış mekan seçenekleri açısından da oldukça cömert.

Motor Tercihleri ve Satış Fiyatı

Yenilenmiş Cupra Leon 150 hp, 1.5 TSI, 204 hp’lik bir otomatik şanzıman ve 4 tekerlekli çekiş 2.0 TSI, 265 hp güç üreten 6 HP güç üreten 6 hızlı bir manuel şanzıman 2, 0 TSI otomatik üreten ve 333 HP çiftinin 2.0 TSI ile 2.0 birim alternatifleri vardır.

İçten yanmalı ünitelerin yanı sıra 1.5 TSI 150 HP motora dayalı mild hibrit model ve 2.0 TDI 150 HP motora dayalı plug-in hibrit modellerle satışa çıkacak modeller de bu ivmeyi yakalamış gibi görünüyor. elektrifikasyon eğilimi ile birlikte.

Araçlar Temmuz ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak. Ayrıca 2024 Cupra Leon’un fiyatları veya fiyat listeleri hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadığını da hatırlatırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir