Indiegogo sitesinde bağış toplayan PompAdapter ile iOS ve Android cihazlar iki kat daha hızlı şarj oluyor.

pompadapter

iOS, Android, telefon veya tablet farketmeksizin iki kat daha hızlı şarj özelliği sunan PompAdapter, aynı zamanda orijinal olmayan şarj kablosu kullanımında da yardımcı olabiliyor.

Örneğin Samsung’un şarj modları ile eşleşemeyen ucuz kablolar, PompAdapter sayesinde cihazın maksimum gerekli enerji düzeyine ulaşabiliyor. Böylece en kısa şarj süresi sunuluyor.

Tatildeyken, iş gezisindeyken, kısacası bir dizüstü bilgisayar, tablet ya da cep telefonu ile yolculuk yapıyorken bu adaptörle orijinal şarj aletlerine ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarlarda telefonu şarj ederken kullanılan USB portları akıllı güç kesme özelliğine sahip değil. Ortalama 500 mAh sağlayan port, PompAdapter takıldığında cihazı hem daha kısa sürede şarj ediyor, hem de akıllı kesme özelliği ile şarj dolduğunda gücü kesiyor.

Değişme modu, tablet şarj modu ve akıllı enerji kesme modu bulunan PompAdapter, basitçe bir USB girişe ve çıkışa sahip.

İster dizüstü bilgisayar, ister arabadan, ister duvardan şarj sırasında şarj aleti ile kablo arasına takılan bu küçük adaptör 1.68 A akım ile şarj ediyor. Üzerindeki LCD ekranda hangi modda işlem yapıldığını ve gücün değerlerinin kaç olduğunu görebiliyorsunuz.

Aslında birçok üründe zaten bulunan hızlı şarj ve güç kesme özelliklerini, her yerde kullanılabilir hale getiren ve küçük boyutlarda olan PompAdapter, Indiegogo sitesinde 3.500 dolar hedefe sahip.

Minimum 19 dolar ile satın alınabilen ürünün sitede yazdığına göre kargo ücreti de yok.

PompAdapter hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak Indiegogo sayfasına gidebilirsiniz. Şarj cihazının tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.