Sanal Gerçeklik Olimpiyatlarda

Gelişen teknolojinin son çözümlerinden biri olan sanal gerçeklik ürünleri spora uyarlanıyor. Teknoloji, 2016 Kış Gençlik Olimpiyatları’nda kullanılmaya hazırlanıyor.

oculus-nextvr

VR (Virtual Reality) çözümü, son dönem teknolojisinin en gözde ürünlerinden biri olarak gözüküyordu. Google, Facebook ve Samsung gibi firmalar teknolojiye kayıtsız kalmayarak bu alanda ürünlerini piyasaya sürmeye başlamışlardı.

Teknoloji, şimdi de sporun atletizm dalında kullanılmaya hazırlanıyor. VR, Norveç’in ev sahipliği yapacağı ikincisi düzenlenen 2016 Kış Gençlik Olimpiyatları’nda denenecek.

Samsung ile Uluslararası Olimpiyat Komitesi, sanal gerçeklik teknolojisinin kullanımı konusunda işbirliğine gitti.

İşbirliği çerçevesinde Samsung Gear VR, Olimpiyatların başlayacağı 12 Şubat tarihinden itibaren kullanılmaya başlayacak.

Çözüm, kullanıcılara gerçekleşen Olimpiyat’taki disiplinler, sporcular ve etkinlikler gibi veri akışlarını iletecek.

Samsung kullanıcıları, Norveç 2016 Kış Olimpiyatları içeriğini Oculus mağazasından NextVR ile indirebilecekler. NextVR teknolojisini kullanmak için içeriğin indirilmiş olması gerektiği belirtiliyor.

2016 Kış Gençlik Olimpiyatları Norveç’in Lillehammer kentinde düzenlenecek.  Yaklaşık 205 sporcunun katılımıyla düzenlenecek yarışmalar, 12 Şubat 2016 – 21 Şubat 2016 arasında gerçekleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir