Samsung‘un yeni nesil akıllı saati Gear S3 Frontier incelemesi sizlerle. Cihazın tüm detayları ve güncel satış fiyatı incelememizde.

Kısa bir süre önce ülkemizde resmi satışı başlayan Samsung Gear S3 Frontier bir önceki modele kıyasla ciddi geliştirmelere sahip.

Samsung Gear S3 Frontier Kutu İçeriği

Samsung Gear S3 Frontier’ın kutusundan akıllı saate ek olarak, kullanım kılavuzu, bir adet sarj adaptörü, kablosuz şarj istasyonu ve 22 mm’lik kısa kordon çıkıyor.

Samsung Gear S3 Frontier Tasarım Detayları

Samsung Gear S3 Frontier son derece şok bir tasarıma sahip. 316L paslanmaz çelik kasaya sahip olan saatin, döner yapıdaki çerçevesi ve dokunma hissi arttırılmış olan butonları saatin üst düzey bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Ekran boyutundaki büyüme ise kasanın da büyümesini sağlayarak saati daha kaslı bir hale getirmiş.

22 mm’lik standart kordon bağlantı desteği sayesinde, kişisel saat kordonlarının da kullanılabilmesi güzel bir detay olmuş. Saatin 1.3 inç boyutlu Super AMOLED ekranı Gorilla Glass SR+ teknolojisi ise korunuyor.

Üzerindeki dahili mikrofona ek olarak saatin sol tarafına yerleştirilen hoparlör ile telefon görüşmesi yapılırken,dahili hafızaya atabileceğiniz müzikleri de dinleyebilirsiniz.

Saatin sahip olduğu IP68 sertifikası 1.5 metreye kadar 30 dakika süre boyunca suya dayanıklı bir yapıya sahip. Bu sayede saati su altında belirli bir süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. 49 x 46 x 12.9 mm ölçülere sahip olan saatin ağırlığı ise sadece 63 gram.

Samsung Gear S3 Frontier Özellikleri

1.3 inç boyutlu Super AMOLED ekran 360 x 360 çözünürlüğe sahip. Yüzde 48.1 ekran gövde oranına sahip olan saatin inç başına düşen piksel oranı ise 278 ppi seviyesinde. Saatin ekranı ise Gorilla Glass SR+ teknolojisi ile kırılma ve çizilmelere karşı dayanıklı hale getirilmiş.

Samsung’un Exynos 7270 işlemcisi çift çekirdekte 1 Ghz saat frekans hızına sahip. 768 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanına sahip olan Gear S3 Frontier akıllı saatte Bluetooth 4.2, WiFi 802.11 b/g/n, GLONASS gibi bağlantı özellikleri yer alıyor.

Tizen 2.3.2 işletim sistemine sahip olan saatte yer alan batarya ise 380 mAh seviyesine çıkartılmış.

Samsung Gear S3 Frontier Artıları

Şık tasarım ve kaliteli kasa malzemesi

22 mm kordon ile kordon çeşitliliği

Kaliteli ekran ve ekran deneyimi

Döner yapılı çerçeve ile kullanım kolaylılığı

Başarılı arayüz

Telefon görüşmesi ve müzik dinleme desteği

Bağımsız WiFi ve GPS desteği

Güçlü işlemci

4 güne varan pil ömrü

Samsung Gear S3 Frontier Eksileri

Tizen işletim sistemi

Uygulama çeşitliliğinin zayıf olması

Popüler uygulamaların olmayışı

Diğer Android cihazlarla kısıtlı etkileşim

iOS desteği henüz yok

Fiyatı biraz yüksek

Samsung Gear S3 Frontier Teknik Özellikleri

Boyut: 49 x 46 x 12.9 mm 63 gram
Ekran: 1.3 inç Super AMOLED 360 x 360 çözünürlük
Ekran koruma: Gorilla Glass SR+
İşletim Sistemi: Tizen 2.3.2
İşlemci: Exynos 7270 1 Ghz çift çekirdek
RAM: 768 MB
Depolama: 4 GB
Batarya: 380 mAh
Bağlantı: 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, NFC

Samsung Gear S3 Frontier Fiyatı

Fiyat: 1.299 TL