Samsung Chromebook Pro Tanıtıldı

Samsung‘un merakla beklenen Chromebook Pro modeli tanıtıldı. Cihazın tüm detayları, çıkış tarihi ve satış fiyatı haberimizde.

samsung-chromebook-pro

Bu yıl pek de iyi günler geçirmeyen Samsung, aslında Galaxy S7 ve S7 Edge gibi modellerle çok iyi başlamıştı fakat işleri bozan Note 7 olmuştu. Firma Note 7 ile ciddi zarar ederken, işleri yoluna koymak istiyor ve sırada da Samsung Chromebook Pro var.

Note 7’de Gelen S Pen Chromebook Pro’da da Var

Note serisiyle beraber gelen S Pen stylus cihazı, her yeni Galaxy Note ile geliştirilmişti ve Note 7 ile gelen de bugüne kadar en başarılı S Pen‘di. Maalesef Note 7 kullanıcıları pek fazla kullanma şansına sahip olamadı. Fakat Samsung, Chromebook Pro ile de S Pen sunmayı planlıyor.

Aslında Chromebook Pro ile gelen S Pen’in adı kısaca PEN olarak adlandırıldı fakat fotoğrafta da görebileceğiniz üzere, Note 7’dekinin neredeyse tamamen aynısı. Doğal bir kalem tecrübesi sunmayı plan PEN’in yanı sıra, Chromebook Pro’da 12.3 inçlik Quad HD ekran, 2.400 x 1.600 çözünürlük olacak ve çerçeve oranı da 3:2 olarak belirlendi. Bu şekilde web tarayıcılarıyla gezinti keyfinin de artırılması hedefleniyor.

Chromebook Pro’da ayrıca ekran 360 derece döndürülebilecek ve bu şekilde tablet deneyimi de sağlanacak. Dış özelliklerin yanı sıra cihazda iki adet Cortex A72 çekirdeği ve dört adet de Cortex A53 bulunuyor.

Ayrıca 4 GB RAM, 32 GB saklama alanı (SD kart ile genişletme imkanı) ve iki adet USB Type-C portu da bulunuyor. 1 kg civarı ağırlığı olan Chromebook Pro, tamamen metal bir kasadan oluşuyor.

Chrome OS işletim sistemiyle çalışacak olan Chromebook Pro, aynı zamanda tüm Google Play ve Android uygulamalarına da erişim sağlayabilecek. Şu anda yurt dışında ön siparişe açılan Chromebook Pro için fiyat olarak ise 499 dolar belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir