Safir Ekranlı İlk Telefon Tanıtıldı

Apple’ın bir sonraki akıllı telefonu iPhone 6’da kullanılacağı söylenen safir ekran bambaşka bir akıllı telefonda şimdiden kullanıldı.

Sene başından beri Apple’ın iPhone 6’sını konuşuyoruz diyebiliriz. iPhone 6’nın tanıtılmasına artık kısa bir süre kaldı. 1 – 1,5 ay sonra neyin ne olduğunu öğreneceğiz. Uzun süredir Apple’ın iPhone 6’da safir ekran kullanacağı söylense de bu konuda Apple’dan hızlı davranan bir firma çıktı.

kyocera-brigade-1

Ülkemizde pek karşılaşmadığımız ancak Kuzey Amerika ve Japonya’da ünlü bir üretici olan Kyocera’nın Android işletim sistemi ile çalışan yeni akıllı telefonu Brigade, dayanıklılığı ve safir ekranı ile dikkat çekiyor. Zor şartlar için özel geliştirilmiş olan Brigade, suya, toza, aşırı sıcağa, basınca, şoka ve titreşime dayanıklı bir yapıya sahip.

kyocera-brigade-2

Teknik özellikleri pek sağlam değil

Akıllı telefon dış dünyaya karşı her ne kadar dayanıklı olsa da, cihazın teknik özellikleri bizleri pek mutlu etmedi. 1,4 GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisinden gücünü alan Brigade, 2 GB RAM’e sahip. 16 GB dahili depolama alanına ve değişmeyen 3100 mAh bataryaya sahip olan cihaz, piyasadaki en sağlam akıllı telefonlardan birisi olma yolunda ilerliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.