MSI GE72VR 7RF İncelemesi

Üst düzey oyun performansı arayanlara hitap eden dizüstü bilgisayar MSI GE72VR 7RF incelemesi sizlerle. Cihazın tüm detayları incelememizde.

Oyuncu dizüstü bilgisayarları teknik ve tasarımsal anlamda güçlenmeye devam ediyor. MSI firmasının 7. nesil işlemci ile donattığı MSI Ge72VR 7RF modeli de, oyun bilgisayarı arayanların ilgisini çekecek bir model.

MSI GE72VR 7RF Teknik Özellikleri

Cihaz Kaby Lake mimarisinde üretilen Intel Core i7-7700HQ işlemcisinden gücünü alıyor. Mobil işlemciler arasındaki en başarılı modellerden birisi olan bu işlemciye, Nvidia GTX 1060 ekran kartı eşlik ediyor. Nvidia’nın 1000 serisi ekran kartların arasındaki en popüler modellerden biri olan GTX 1060, 3 GB GDDR5 belleğe sahip. Teknik yetenekleri ile Full HD ve 2K çözünürlükler için son derece yeterli olan bu model, dizüstü bilgisayarın sahip olduğu Full HD çözünürlük için üst düzey performans sunabiliyor.

2 x 8 GB DDR4 belleğe sahip olan dizüstü bilgisayar 32 GB’a kadar destek sunuyor. Kutudan çıktığı hali ile 16 GB RAM yeterli ancak isteğe göre bu miktarı genişletmek de mümkün. Dizüstü bilgisayarın en önemli detaylarından birisi de depolama birimi noktasında karşımıza cıkıyor. 1 TB kapasiteli 7.200 RPM mekanik diske sahip olan dizüstü bilgisayarda, 256 GB kapasiteli, m.2 formunda SSD sürücüsü mevcut.

Yüksek okuma yazma hızları ile performans artarken, işletim sistemi ve önceliği olan oyun ve yazılımları bu sürücüden çalıştırıp, açılış sürelerinde büyük avantaj sağlanabiliyor. 6 hücreli 51 Wh kapasiteli batarya ile donatılan GE72VR 7RF modelinde Dynaudio ses çözümü, online oyuncular için killer lan çözümü ve CoolerBoost 4 teknolojisi gibi katma değer özellikler de yer alıyor.

MSI GE72VR 7RF modeli oldukça şık bir görünüme sahip. Dizüstü bilgisayarın kapak kısmı ve klavye bölgesi fırçalanmış tasarımı ile göz dolduruyor. Alüminyum alaşımlı malzeme ise özellikle klavye bölgesinin serin kalmasını sağlıyor.

RGB aydınlatmalı çiklet yapıdaki klavyede yine SteelSeries imzasını görüyoruz. Tuşların basma hissiyatı güzel, tuş aralıkları ise rahat bir kullanım için oldukça ideal seviyede. Klavyenin RGB aydınlatma desteği, özellikle karanlık ve az ışıklı ortamlarda klavyenin tam bir renk şöleni sunmasını sağlıyor. Ayrıca yüklü olarak gelen yazılımlarla klavye daha da özelleştirilebiliyor.

Klavyenin alt kısmında konumlandırılan touchpadin yüzeyi ilk etapta biraz garip gelse de, kullanmaya devam ettikçe alışılabiliyor. Sağ ve sol click tuşlarının boyutu cihazın kasa oranı ile uygun. Baskı profili ise oldukça iyi. Gündelik işlerde fare ihtiyacını ortadan kaldırabilir.

Giriş çıkış portları açısından bir oyuncu bilgisayarının zengin olması en önemli konular arasında yer alıyor. Dizüstü bilgisayarın sol kısmında Gigabit ethernet portu, 2 adet USB 3.0 portu, HDMI çıkışı, Mini-Display port, USB Type-C girişi, altın kaplama kulaklık ve mikrofon girişleri mevcut.

Dizüstü

bBilgisayarın sağ tarafında ise DVD yazıcı, USB 2.0 girişi, SD Kart okuyucu ve şarj girişine yer verilmiş. MSI Ge72VR’nin giriş çıkış portları konusunda zengin olduğunu söylemek mümkün. 17.3 inç boyutlu mat ekran oyuncuların tercih sebepleri arasında yer alacaktır. Yansıma konusunda iyi bir deneyim sunan ekranın, kasa çerçeve oranı ise orta düzeyde. Çerçeve boşlukları ne çok az ne de çok fazla. Bu ekranın en can alıcı özelliği ise 120 Hz tazeleme oranına sahip olması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir