Microsoft Nokia 215’i Duyurdu

29 gün pil ömrü sunan 29 dolarlık Nokia, Microsoft’un Orta Doğu, Asya ve Afrika pazarları için geliştirdiği en yeni ve en iddialı ucuz telefonlar arasında.

microsoft-nokia-215-1

Microsoft Nokia’nun oldukça ucuz bir fiyat etiketine sahip yeni modeli 215 tanıtıldı. 29 gün süren pil ömrüyle dikkat çeken yeni cihazın internete bağlanabilen en ucuz telefonlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Microsoft Nokia 215, çift SIM kart özelliğine sahip. Ayrıca fener ve FM radyo gibi klasik Nokia telefonlarda yer alan özellikleri de barındırıyor. 2.4 inçlik ekranında 320 x 240 çözünürlük sunan modelin 0.3 megapiksellik bir de kamerası var. Fiyatını bir kez daha hatırlayalım mı? 29 dolar.

2G özelliği var

Bluetooth bağlantı özelliği de sunan Nokia 215’in en önemli artısı ise 2G destekli internet. Üründe Opera Mini mobil tarayıcı önyüklü olarak geliyor. Ayrıca Twitter, Facebook, Bing ve Messenger da diğer önyüklü uygulamalar.

Türkiye’ye de gelecek

Microsoft’un Asya, Afrika ve Orta Doğu öncelikli modeli Nokia 215’in Avrupa’da da sahne alacağı ve Windows Phone serisi telefonlar için bir geçiş modeli olarak sunulacağı belirtiliyor. Piyasaya çıkacağı tarih net olmasa da 2015 ilk çeyreği vurgusu yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.