Dünyanın en sade akıllı telefonu Light Phone‘un 2. versiyonu tanıtıldı. Cihazın tüm detayları, çıkış tarihi ve satış fiyatı haberimizde.

Akıllı telefon sektörünün doygunluk noktasına ulaştığı günümüzde farklılaşma çabası birçok firmayı etkilemiş durumda. Bu doğrultuda ilk olarak Light Phone modeli ile karşımıza çıkan firma 2 sürümü olan Light Phone 2‘yi resmi olarak tanıttı.

Light Phone 2 Teknik Özellikleri

Kredi kartı büyüklüğünde olan akıllı telefon oldukça sade ve basit bir amaç üzerine üretilmiş. Yalnızca telefon ihtiyacını karşılamayı hedefleyen cihazda  arama, sms ve alarm özellikleri yer alıyor.

Akıllı telefonlara olan bağımlılığa tepki olarak üretilen Light Phone E Ink bir ekrana sahip. Dikey ve yatay kullanım modlarına sahip olan cihazda 4G, Wi-Fi ve GPS bağlantı seçenekleri bulunuyor.

Beyaz ve siyah olarak 2 farklı renk seçeneği sunan akıllı telefonda Type-C bağlantı noktası mevcut. Light Phone 2’de Qualcomm’un giyilebilir cihaz‘lar için geliştirdiği Snapdragon Wear 2100 işlemcisi yer alıyor.

Modifiye edilmiş bir Android sürümü olan LightOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonda 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanı mevcut. 5 gün bekleme süresi sunan 500 mAh bataryanın yer aldığı cihaz 80 gram ağırlığında ve 7,5 mm kalınlığında.

Light Phone 2 Çıkış Tarihi

Akıllı telefonun 2019 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Light Phone 2 Fiyatı

Cihaz Indiegogo sitesinde 225 dolar bağış yapılarak satın alınabiliyor.