LG Ultra Gear 17 Duyuruldu

LG Ultra Gear 17

LG yeni dizüstü bilgisayarı Ultra Gear 17 modelini duyurdu.

LG Ultra Gear 17 Teknik Özellikleri

LG firması Ultra Gear 17 olarak adlandırdığı dizüstü bilgisayarına resmiyet kazandırdı. Donanım özellikleri noktasında üst düzey olan dizüstü bilgisayar, tasarım açısından ise oldukça sade. Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği şimdilik belli olmayan cihazın satış fiyatı kabul edilebilir düzeyde diyebiliriz.

Güney Kore‘li teknoloji şirketi LG, kendi ülkesinde düzenlediği etkinlikte en yeni dizüstü bilgisayarı LG Ultra Gear 17‘yi tanıttı. Cihaz tasarım olarak iş bilgisayarı gibi görünüyor olsa da dizüstü bilgisayarın donanım özellikleri, oyun oynamak için de kullanılabileceğini ortaya koyuyor. Elbette bu durum, video düzenleme ve mühendislik yazılımları için de geçerli.

17 inç bir ekrana sahip olan cihaz 2.560 x 1.600 piksel çözünürlük sunuyor. Tasarımda mümkün olduğunca ince çerçeveler kullanan mühendisler, böylelikle yüksek ekran / gövde oranı sunmuşlar. Ayrıca bu ekranın üst çerçevesinde bir web kamerası bulunduğunu da belirtelim.

Dizüstü bilgisayarda 11. Nesil Intel Core i5 işlemci yer alıyor. Cihazda 16 GB DDR4 RAM ve 512 GB M.2 NVMe SSD konumlandırılmış. Dizüstü bilgisayarın GPU tarafında ise NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti bulunuyor. Cihazda ayrıca 80 Whr’lik batarya mevcut.

Dizüstü bilgisayarın bağlantı özelliklerinde 3 adet USB Type-A 3.1, 1 adet de USB Type-A 4.0 ve HDMI portu bulunuyor.

LG Ultra Gear 17 Fiyatı

Güney Kore’de satışa çıkan cihazın satış fiyatı 1.980 dolar.

 1.192 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir