okey oyna

LG Katlanabilir Ekran Patenti Aldı

LG firması katlanabilir ekran patenti alarak geleceğe yönelik yeni bir yatırım yaptı. LG yeni patenti ile katlanan ekran patentini bir adım daha öteye taşıyacak.

LG Katlanabilir Ekran Çalışmalarına Devam Ediyor

LG firması akıllı telefon sektöründe yaşadığı düşüşe rağmen ekran sektöründe yükselişine devam ediyor. Standart ekranların yanı sıra, katlanabilir ve rulo ekranlar ile LG geleceğe yatırım yapıyor.

LG’nin rulo ekran çalışmaları için yeni bir patent aldığı ortaya çıktı. Bu rulo ekran katlanabilir ekranlardan farklı olarak, rulo gibi yuvarlanarak şekil değiştirebiliyor. Böylelikle kullanıcı ihtiyacına göre ekranını boyutlandırabiliyor veya şeklini değiştirebiliyor. Ekran üzerindeki kameranın ise sol üst kısımda yer aldığı görülüyor.

Patentte ekranın ne kadar açıldığını tespit eden bir sensörün ekrandaki görüntü boyutlandırmasının ona göre yapılmasını sağlayacağı görülüyor.

Bu rulo ekranın patentte görüldüğü kadarıyla akıllı telefonlarda kullanılmak üzere tasarlandığı görülüyor. Patenti alınan bu ekranın üretilip üretilmeyeceği ise şimdilik belli değil. LG firmasının katlanabilir ve rulo ekran sektörüne yönelik tasarımları ekran sektöründe liderliğine devam edeceğini gösteriyor diyebiliriz.

 1.510 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir