LG‘nin duygusal akıllı telefonu LG AKA‘yı inceliyoruz. LG AKA bizlere neler sunuyor? LG AKA incelemesi sizlerle.

lg-aka

Akıllı telefonlar artık hayatımızın olmazsa olmazı. Pek çok akıllı telefon da birbirine benziyor. Peki farklılaşmak isteyen kullanıcılar yok mu? Tabi ki de var. İncelediğimiz LG AKA modeli de farklılaşmak isteyenler için dikkat çekici karakterli bir model.

LG AKA’da 4 farklı renkli karakterler

4 farklı renge sahip olan LG AKA’nın her rengi, farklı özelliklere sahip bir karakteri barındırıyor.

Sarı renkli AKA’da “Romantik” Eggy, Beyaz renkli AKA’da “Özgür Ruhlu” Wooky, Lacivert renkli AKA’da “Müzikkolik” Soul, Pembe renkli AKA’da ise “Güzel ve Sempatik” Yoyo cihazı temsil eden ve sahibinin tarzını yansıtan karakterler olarak öne çıkıyor.

Bizim incelediğimiz LG AKA modeli ise Müzikkolik Soul karakteri.

LG AKA Avea’da

Türkiye‘ye LG AKA modelini getiren Avea, cihazı almak isteyenler için avantajlı fırsatlar sunuyor.

Türkiye’de sadece Avea’da satışta olan cihaza 24 ay taahhütle tarifeye ek 27 TL’den başlayan cazip tekliflerle sahip olunabiliyor. Üstelik LG AKA kampanyasının tarifeye ek ve internet paketli tekliflerden faydalanan Avea’lılara 3 ay boyunca Tivibu Cep Avea servisi hediye ediliyor.

LG AKA incelemesi

LG AKA, teknik özelliklere baktığımızda LG G3 Beat modelini andırıyor diyebiliriz. LG AKA’nın farkı sunduğu farklı karakterler ve karakterlerle uyumlu temalar.

LG başarılı bir pazarlama hamlesiyle, insanların anlık duygularını algılayarak dışa yansıtan bir telefon ortaya koyuyor.

LG’nin karakter sahibi dediği akıllı telefon esasında kafasına göre bağımsız bir karaktere sahip değil. Sadece sizin duygularınızı algılıyor ve bunu dışa vuruyor. Peki bunu nasıl yapıyor?

Bir telefon nasıl duygu ifade eder?

LG’nin G3 ile tanıttığı Quick Circle adını verdiği kılıftan hafızalarımıza gelen yuvarlak interaktif ekran, LG AKA’da duygu ifade edecek şekilde hazırlanmış. Yani LG AKA’nın duygu ifade etmesi kılıfla beraber sağlanıyor.

Ön panel için koruma sağlayan bu kılıf kızaklı bir yapıya sahip. Kızak aşağı yukarı hareket edebiliyor. Kızağın sabit olduğu konumda ekranın üstünde bir kısım boşta kalıyor. O boş alanda ise göz animasyonları oynatılıyor. Kızak aşağı çekilince de bildirim bilgileri karşımıza geliyor.

Özellikler LG G3 Beat’i andırsa da daha üstün

LG AKA modelinin teknik özellikleri ise 5 inçlik 720p  çözünürlüğünde IPS ekran, 4 çekirdekli Snapdragon 400 işlemci, 1.5GB RAM, 16GB dahili hafıza, microSD kart desteği, 8 Megapiksel çözünürlükte arka kamera, 2610mAh gücünde batarya gibi özelliklerle cihaz LG G3 Beat’i andırıyor.

LG AKA’nın 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolamaya sahip LG G3 Beat modelinden daha iyi bir donanıma sahip olduğunu hatırlatalım.

LG AKA fiyatı ve teknik özellikleri

Ekran: 5 inç 720p IPS @ 294 PPI
Kalınlık/ Ağırlık: 9.9 mm / 135 gram
İşlemci: 1.2 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 400
Grafik İşlemci: Adreno 305
RAM: 1.5 GB
Depolama: 16 GB (Kullanılabilir boş hafıza 4 GB) + microSD
SIM: MiniSIM
İşletim Sistemi: Android 4.4.2 KitKat
Ana Kamera: 8 Megapiksel / 1080p video kaydı
Ön Kamera: 2.1 Megapiksel ön kamera
Batarya: 2540 mAh

Fiyat: 1199 TL