Kuzey Kore’de 3G Şebekesi Çöktü

Düzenlenen saldırılar nedeniyle internet sistemi çöken Kuzey Kore’de çile bitmiyor. Normale dönen internetin ardından bu kez de 3G cep telefonu şebekesi çöktü.

 

kuzey-kore-kim-jong-un-1

Sony Pictures‘a saldırı düzenlendiğinden beri Kuzey Kore‘ye yapılan saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Düzenlenen saldırılar sonucu uzun bir süre interneti kesilen Kuzey Kore’nin şimdide 3G cep telefonu şebekesi kesildi.

Kuzey Kore’nin cumartesi günü sabah saatlerinde kaynağı belirsiz olarak maruz kaldığı saldırılar sonucunda ülkenin 3G sistemleri büyük hasar gördü. Yaklaşık 9 saat süren kesintinin elbette en büyük zararı akıllı telefonlara oldu.

Kuzey Kore’de bulunan 25 milyon nüfusun yaklaşık 1,7 milyonunun cep telefonu kullandığı tahmin ediliyor. Saldırıyı atlatan ülke, şimdi suçluyu arıyor.

kuzey-kore-3g-1

Büyük ihtimalle tekrar ABD‘yi suçlayacak olan Kuzey Kore’nin uğradığı bu saldırının, Obama‘ya söylenen ırkçı cümleler yüzünden uluslararası bir saldırı olabileceği de belirtiliyor.

Ayrıca FBI‘ın Sony Pictures’ın bilgisayar sistemine yapılan saldırılardan sorumlu olduğunu belirttikten sonra ABD Başkanı Obama, hatırlayacağınız üzere Kuzey Kore’ye karşı misilleme tehdidinde bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir