iPhone’lar Otomobillerin Kapısını Açacak

Apple Car Keys Tests

Apple‘ın Car Keys Tests uygulaması ile iPhone‘lar üzerinden otomobillerin kapısı açılabilecek.

iPhone’lar Otomobillerin Kapısını Açacak

Teknoloji devi Apple’ın otomobil anahtarı yerine geçen özelliği ilk olarak 2020 yılı Temmuz ayında tanıtılmıştı. Cüzdan uygulaması ile araçların kilidini açma özelliğinin kullanılabilirliği ise oldukça sınırlı kalmıştı. Günümüze kadar yalnızca BMW, Kia ve Hyundai marka bazı otomobillerde kullanılabilen bu özelliğin kapsamı daha da genişletiliyor.

Car Keys Tests App Store’da Kullanıma Sunuldu

Apple’ın otomobil anahtarı uygulamasının çalışmalarını genişletmek için çalışmalara başlamış diyebiliriz. Firma yeni bir Car Keys Tests uygulamasını App Store‘da kullanıma sunuldu.

Gelen bilgilere göre yeni Car Key Tests uygulaması kısa bir süre önce App Store’a eklenmiş. Uygulama şimdilik Apple’ın geliştirici hesabı altında dağıtılıyor. Ancak uygulamanın liste dışı olduğunu da belirtelim. Bu durumda kullanıcıların uygulamaya App Store araması ya da Apple’ın hesap sayfası üzerinden ulaşamayacağı anlamına geliyor.

Made for iPhone Sertifikası Testleri İçin Kullanıma Açıldı

Yeni uygulamaya sadece doğrudan bir bağlantı üzerinden erişilebiliyor. Uygulama otomobil üreticilerinin Apple’ın Araba Anahtarı özelliği ile entegrasyonunu test etmesi için sunulmaya başlanmış. Apple yeni uygulamanın otomobil firmalarına anahtar uygulamasının Made for iPhone sertifikasyon sürecinde gereklilikleri test etmelerine ve doğrulamalarına imkan sunulması için kullanımıma açıldığı ifade edildi.

Yeni Uygulama Motoru da Çalıştırabiliyor

Apple şirketi Car Keys Tests uygulamasıyla kullanıcılarına büyük bir kolaylık sunmayı amaçlıyor. NFC üzerinden çalışan uygulama otomobilin kilidini açmanın haricinde motoru çalıştırmak ve anahtarı başkalarıyla paylaşmak için de kullanılabiliyor. Bu sayede otomobilin sahibinin yakınları da anahtara ihtiyaç duymadan kullanabilecek.

Apple yeni uygulamayı App Store’a ekleyerek sürecin yakın zamanda hızlanacağını bizlere göstermiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir