iPhone’a Geri Tuşu Geliyor

Kickstarter‘da yer alan Halo Back ekran koruyucu projesi ile iPhone‘a geri tuşu özelliği geliyor. Peki iPhone’da geri tuşu nasıl çalışacak? Detaylar haberimizde.

halo-back

Android ekosisteminde kullanıcılar ana menü, geri ve ayalar bölümü olmak üzere 3 farklı sanal tuş kullanmaya alışkın. Ancak iOS platformunda sanal tuşlar yerine sadece bir fiziksel ana ekran tuşu yer alıyor. iPhone kullanıcıları ana ekran tuşu ile uygulamaları küçültebiliyor, çift tıklama ile açık uygulamaları görebiliyor ve iPhone 6 Plus ile gelen özellik sayesinde uygulamaları ekranın yarısına kadar indirebiliyor.

iPhone 6 Plus’ın ekran boyutu büyük olduğu ve tek el ile kullanım kolaylığı sağlaması için ana ekrana çift dokunuş ile uygulamaları ekranın yarısına kadar indiremeye yarayan bu özellik pek de sağlıklı çalışmıyor. Tek el ile çok zor kullanım sunan iPhone 6 Plus için Kickstarter’da ilginç bir proje başlatıldı.

Halo Back ismindeki bu proje ilk bakışta standart bir ekran koruyucu olarak görünüyor. Ancak Halo Back’in en önemli özelliği iPhone’a geri tuşu özelliği eklemesi. Halo Back, ekranın sol tarafından sürükleyerek bir önceki menüye dönmeye imkan sağlayan uygulamalar ile çalışıyor.

Halo Back Nasıl Çalışıyor?

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri ile uyumlu olan Halo Back ekran korucusu sayesinde ana ekranın yanına dokunarak bir önceki menüye geri dönebiliyorsunuz.

Projeye destek vermek için buraya tıklayarak bağış yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.