okey oyna

iOS 14 Tanıtıldı

iOS 14

Apple yeni işletim sistemi iOS 14‘ü tanıttı.

iOS 14 Neler Sunuyor?

Dijital olarak düzenlenen WWDC 2020 etkinliği tamamlandı. Etkinlikte iOS 14 özellikleri, iPadOS 14 özellikleri, watchOS 7 özellikleri, tvOS 14 özellikleri ve macOS Big Sur 10.16 özellikleri gibi detaylar netlik kazandı.

WWDC 2020, iOS 14’ün önizlemesini karşımıza çıkarmış oldu. Ana ekran sayfalarında bugüne kadarki en büyük güncellemeye yer veren versiyonda, göz alıcı bir şekilde yeniden tasarlanan araç takımları ve uygulama arşivi, App Clips ile App Store’dan yararlanmanın yeni bir yolu, mesajlar uygulamasında güçlü güncellemeler ve daha fazlası yer alıyor.

Yeni araç takımları bir bakışta anlık bilgiler sunuyor ve herhangi bir ana ekran sayfasına farklı boyutlarda tutturulabiliyor. Kullanıcılar araç takımlarını bir araya getirerek zamana, konuma ve aktiviteye uygun araç takımlarını ön plana çıkarmak için aygıt içi akıllı teknolojilerden yararlanan bir Smart Stack oluşturabiliyorlar.

Ana ekran sayfaları, araç takımları, iş, seyahat, eğlence, spor ve diğer ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş olarak görüntüleyebiliyor. Ana ekran sayfalarının sonunda yer alan uygulama arşivi, kullanıcının tüm uygulamalarını, gezinmesi kolay tek bir görünümde otomatik olarak düzenleyerek herhangi bir anda yararlı olabilecek uygulamaları akıllı bir şekilde ön plana çıkarıyor. Kullanıcılar kaç tane ana ekran sayfasının gösterileceğini seçebiliyor ve uygulama arşivi’ne hızlı erişim için sayfaları kolayca gizleyebiliyor.

App Clips de etkinlik ile birlikte hayatımıza girdi. Bir App Clip, uygulama deneyiminin ihtiyaç duyulan bir anda keşfedilmesini sağlamak için tasarlanmış küçük bir parçasını oluşturuyor. Belirli bir ürün veya işletmeyle ilişkilendirilen App Clips, scooter kiralamak, kahve siparişi vermek veya parkmetre ödemesi yapmak gibi belirli bir görevi tamamlamak için saniyeler içinde yükleniyor. Bu uygulamalara, Apple tasarımı yeni bir App Clip kodu1 veya NFC etiketi ve QR kodlarını taratarak ya da mesajlar veya Safari’de paylaşarak normal uygulamalardan beklenen tüm güvenlik ve gizlilik özellikleri ile birlikte erişmek mümkün oluyor.

Arkadaşlar ve aile ile kurulan iletişimin merkezinde yer alan mesajlar uygulamasında şimdi bağlantıda kalmak ve önemli mesajlara hızla erişmek daha da kolay.

Harita uygulaması, bisiklet için yeni yol tarifleri, elektrikli araç rotaları ve özel olarak derlenmiş şehir rehberleri ile keşfetmeyi ve gezinmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Okey Oyna
 1.667 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir